Apple, katlanabilir iPhone’un her yerini dokunmaya duyarlı yapabilir

Genel Şub 15, 2023 Yorum Yok
Apple, var iPhone tasarımı ve katlanabilir iPhone için dokunmaya hassas Denetim alanları için bir patent aldı. Alınan patentin kapsamı nihayet derece geniş ve dokunmatik yüzeylerin kullanım alanlarının aygıtın nerdeyse her tarafında olabileceğini gösteriyor.

Apple katlanabilir iPhone için patent aldı

Hatırlanacağı üzere evvelki haberlerimizde Apple’ın iPhone 15 ile Bir arada fizikî tuşları kaldıracağı ve dokunmatik tuşlara yer vereceğinden bahsetmiştik. Alınan yeni patent ise bu söylentileri takviyeler nitelikte. Her ne kadar katlanabilir iPhone için bu patent alınmış olsa da bu durum Apple’ın vizyonunu gösteriyor olabilir.

 

Apple’ın yeni patenti, “Ekranlı ve Dokunmatik Sensör Yapılarına Sahip Elektronik Cihazlar” olarak kaydedilmiş durumda. Buna nazaran Apple’ın kavisli yahut katlanabilir iPhone’ların Yan kısımlarında dokunmatik yüzeylere yer vereceği söylenebilir. Bu dokunmatik denetimlerin kapsamı ise patentte geniş tutulmuş. Ekran denetiminden, kamere deklanşörüne ve hatta oyunlar için aygıtın gerisinde bir dokunmatik yüzeyin konulabileceği bile söyleniyor.

Apple’ın aldığı bu patent elbette bir sonraki iPhone’un büsbütün dokunmatik yüzeylere sahip olacağını göstermiyor. Fakat, bu Cin patentler firmaların istikbal vizyonunu ortaya koyması açısından kıymetli. Münasebetiyle yakında iPhone’lardaki fizikî tuşların büsbütün kalktığını görebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir