Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Geliştiricilere Google Play rüşveti

Geliştiricilere Google Play rüşveti

admin admin -
13 0
Android uygulama dünyasının Aleni Aralık en hâkim uygulama mağazası olan Google Play, bu pozisyonunu korumak için her şeyi göze alıyor. Ortaya çıkan bilgiler firmanın milyarlarca dolar rüşvet vermiş olabileceğini gösteriyor.

Google Play rekabeti yok mu ediyor?

Android uygulamalarının bir numaralı mağazası Google Play inhisar durumunda ve mağazaya girememe yahut mağazadan kaldırılma geliştiriciler için Aka sonuçlar doğurabiliyor. Masaüstü tarafında gördüğümüz mağaza rekabetini taşınabilir tarafta göremiyoruz. Pekala bugüne kadar neden Önemli bir rakip çıkmadı?

Elbette bu sorunun birinci yanıtı Android işletim sisteminin Google’ın elinde olması. Haliyle ekosistemi istediği üzere yönlendirebiliyor. öteki taraftan güzel oturtulmuş reklam ağı ve gelir paylaşımı da bunda Aka etken.

Aslında Google’ın karşısına çıkacak sağlam rakipler var. Ubisoft, Steam, Activision, Nintendo üzere pek Fazla İsim mağaza deneyimine sahip ve taşınabilir tarafta da bunun yansıtabilirler. Ne Mevcut ki Google bunu engellemek için milyarlarca doları gözden çıkarmış.

Epic Games ve Google ortasında devam eden dava belgesine giren tabirlere nazaran firma uygulama mağazası kurmaması için şirketler ile muahedeler yapıyor. mesela Activision firmasına 3 yıllık toplamda 360 milyon dolarlık yatırım yapılmış. Tencent firmasına da bir yıllık 30 milyon dolarlık ödeme geçilmiş. Ubisoft, Nintendo, Age of Learning Yine Google’ın Nakit verdiği firmalar ortasında. Muhtemelen rekabet ölçüsünde firmalara ödenen paralar da değişiyor.

Google ise bu tezleri büsbütün reddediyor ve Project Hug (sarılma!) ismini verdiği bir program kapsamında geliştiricilere Türlü dayanaklar sunduğunu argüman ediyor. Böylelikle Android dünyasında Değerli bir rekabetin doğmasının da önüne geçmiş oluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir