GeForce RTX 2060 ekran kartı sona geldi

Anakart Driverları, Donanım Kas 10, 2022 Yorum Yok
Bilhassa pandemi periyodunda Nvidia’nın Ümit bağladığı ekran kartlarından birisi olan GeForce RTX 2060 ekran kartı yolun sonuna geliyor. Steam’in en tanınan ikinci ekran kartının üretimi durduruldu.

GeForce RTX 2060 ekran kartına veda

İlk Defa 2019 yılı başlarında piyasaya çıkan GeForce RTX 2060 ekran kartı, madenciliğin yükselişi ve akabinde pandemi ile Birlikte zahmete giren RTX 3000 serisinin alternatifi oldu. 2021 başlarında tekrar piyasaya çıkan kart sonlarında ise 12GB olarak piyasaya sürüldü. Yani yaklaşık 2 Yıl boyunca Nvidia’nın en Değerli kartlarından birisi haline geldi.

Kripto Nakit piyasasının çakılışı, Ethereum madenciliğinin sona ermesi ve uygunlaşan stoklar ile Birlikte artık GeForce RTX 2060 ekran kartına da muhtaçlık kalmadı. Kaynaklar GeForce RTX 2060 ve GeForce RTX 2060 ÜSTÜN ekran kartlarının ortaklara tedariğinin durdurulduğunu belirtiyor. Ayrıyeten Nvidia ortaklarından üretimi sınırlamalarını da istedi.

Hali hazırda en Müsait fiyatlı ışın izleme kartı olan GeForce RTX 2060 böylelikle misyonunu ziyadesiyle yerine getirmiş oldu. İki nesil öncesine ilişkin olsa da hala karta ağır bir İlgi olduğu Anlatım ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir