Elon Musk, Twitter’a PayPal benzeri ödeme özelliği getiriyor

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Elon Musk, geçtiğimiz gün Twitter Spaces’te düzenlenen canlı bir toplantıya katılarak Twitter’ın ödeme sistemine ait vizyonunu ayrıntılandırdı. Musk, Twitter’ı satın aldığından beri platformu “paraya dönüştürme” açısından daha aktif bir yer haline getirmeye çalışıyor.

Elon Musk’ın Twitter vizyonu, şu Lahza kullandığımızdan Fazla daha farklı bir şeye benziyor. Öte yandan Twitter’ın öbür toplumsal medya platformlarıyla rekabet edebilmesi, içerik üreticilerine Nakit kazandırabilmesi için bu değişikliklere ve yeniliklere Gerekli gözüyle bakılıyor.

Twitter’da Nakit transferi dönemi

Elon Musk, gelecekte kullanıcıların platformdaki öteki şahıslara Nakit gönderebileceklerini, hesapta toplanan parayı kimliği doğrulanmış banka hesaplarına aktarabileceklerini söylüyor. Hatta Musk, biraz daha ileri bir senaryoda Twitter’ı “yüksek getirili Nakit piyasası” haline getirmek istediğini de aktarıyor. Bu sayede paranızı bankanızda değil de Twitter’da tutmanız sağlanacak.

Ek olarak New York Times’a nazaran Twitter hali hazırda Hazine Bakanlığı‘nın Mali Hataları Engelleme Ağı’na (FinCEN) ödemeleri sürece koymak için gerekli evrakları sunmaya başlamış. Twitter bu sayede Nakit transferleri, döviz bozdurma yahut para çekler üzere alanlarda aktiflik gösterebilecek. Süreç tamamlandığında Twitter’da bir ödeme sistemi kurmanın önünde bir Mani kalmayacak. 

Musk, Twitter için PayPal gibisi bir sistem düşünüyor

Spaces yayınında içerik oluşturucuların Twitter’dan nasıl Nakit kazanabileceğine ve istikbal planlarından bahseden Musk ayrıyeten, kullanıcıların Twitter’dan nasıl Nakit çekebileceklerine de değindi. Kurucusu olduğu PayPal’a emsal bir sistemi işaret eden Musk, bütün sürecin planlandığı üzere gitmesi halinde Twitter’ın öteki alternatiflerden daha cazip Nakit piyasası haline geleceğini aktardı. Buradaki “cazip” sözü muhtemelen yüksek nema gibi paranızın pahasını müdafaaya yönelik bir şeye işaret ediyor.

Bu bir birinci değil çünkü, Apple Card, PayPal, Venmo ve Türlü fintech’ler üzere öbür ödeme araçları kullanıcılarına kendi ekosistemlerinde para bakiyelerini müdafaaya teşvik eden Tasarruf Hesabı servislerine sahip. Elon Musk’ın bu atakları Twitter’ı bu platformlara rakip haline getirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir