Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5’in ekran boyutları sızdırıldı

Genel Nis 11, 2023 Yorum Yok
Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu bağlamda aygıtlar hakkında yeni sızıntılar duymaya devam ediyoruz. Bugün tanınan sızıntı kaynağı Ice Universe, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in ekran boyutlarına açıklık getirdi. 

Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5’in ekran boyutları muhakkak oldu

Ice Universe’e nazaran Galaxy Z Flip 5, 3,4 inç harici ekrana ve 6,7 inç boyutlarında dahili ekrana sahip olacak. Ancak harici ekran için belirtilen sayının, var sızıntılar ile çeliştiğini belirtelim. Hakikaten bu ekranın 3,8 inç boyutunda olacağı söyleniyordu. Tartı konusunda ise Galaxy Z Flip 5, selefi ile emsal 187 gram ağırlığa sahip olacak.

Galaxy Z Fold 5‘e istikbal olursak, aygıtın 6,2 inç harici ekrana ve 7,6 inç dahili ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bu boyutların Galaxy Z Fold 4 ile birebir olduğunu söyleyebiliriz. Lakin iki telefon tartı konusunda birbirinden ayrılıyor. Z Fold 5, selefinden 9 gram daha hafif yani 254 gram ağırlığında olacak. Hasebiyle sızıntıların doğrulanması halinde, Galaxy Z Fold 5’in selefi ile benzeri çizgileri koruyacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca Ice Universe, Galaxy Z Fold 5’in selefi ile emsal ölçülere sahip olacağını da tez ediyor. Bu bağlamda yeni aygıttaki en Aka fark, telefonun büsbütün düz katlanmasını ve daha ince görünmesini sağlayacak yeni menteşe tasarımı olacak. durum ne olursa olsun, Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5’in resmiyet kazanması için Ağustos yahut Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek. Bu nedenle bizimle kalmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir