Galaxy Z Fold 5, Samsung’un en ince katlanır telefonu olacak

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ü 10 Ağustos’ta tanıtmıştı lakin şirketin bu sene yeni katlanır ekranlı telefonları biraz daha erken tanıtması bekleniyor. Temmuz ayının nihayet haftası 25 – 27 Temmuz ortasında Unpacked etkinliğinde sahne alacak Galaxy Z Fold 5 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. nihayet olarak telefonun ne kadar ince ve hafif olacağı ortaya çıkarıldı.

Çok az ince, kısa ve hafif olacak

Güvenilir kaynaklardan Ice Universe’e nazaran, Galaxy Z Fold 5 katlandığında 154.9 x 67.1 x 13.4mm, açıldığında 154.9 x 129.9 x 6.3mm boyutlarında olacak. Galaxy Z Fold 4 modeliyle kıyaslayacak olursak, açıldığında 0.2mm daha ince, daha dar ve daha kısa olacak. Yük açısından da 254 g tartısıyla Z Fold 4’ten 9 g daha hafif olacak.

Yeni menteşe dizaynıyla geliyor

Galaxy Z Fold 5, su damlası halinde yeni menteşeye sahip olacak. Yeni tasarım, telefonun büsbütün düz bir halde katlanarak ortada boşluk kalmasını önleyecek. Telefon hem daha ince hem de toza karşı daha güçlü olacak. Galaxy Z Fold 5’in tahminen de Biricik eleştirilen yanı S Pen yuvası olacak. S Pen için yerleşik yuvanın Galaxy Z Fold 6 modeline kalması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir