Elon Musk’ın 25 bin Twitter abonesi bulunuyor: Peki Musk, bundan ne kadar kazanıyor?

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
Twitter’da mavi tik ve Blue aboneliği özelinde rastgele bir yeterli şey olmasa da platformda hoş şeyler de hayata geçiriliyor. Bir müddet Evvel kullanıma alınan Twitter Abonelikler özelliği, içerik oluşturucular için yeni bir gelir kapısı olarak nitelendiriliyor. Bu özellik sayesinde içerik oluşturucular abonelerine Özel tweet’ler yahut içerikler paylaşabiliyor. Öte yandan Elon Musk’ın ise halihazırda neredeyse 25 bin abonesi bulunuyor. Pekala Musk, abonelerinden ne kadar kazanıyor?

Musk’ın Twitter Abonelikler’den kazandığı Nakit aşikâr oldu

Twitter Abonelikler özelliği, hayranların Özel içerik, özellikler, tecrübeler vb. karşılığında en sevdikleri içerik oluşturucuları direkt destekleyebilmeleri manasında OnlyFans yahut Patreon’a Fazla benziyor diyebiliriz. Bu özelliği tanıtmak için Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir ekran manzarasında 24.700 fiyatlı aboneye sahip olduğunu gözler önüne serdi. Musk’a aylık 3,99 dolar karşılığında abone (Türkiye’de 90,99 TL) olunabiliyor.

Dolayısıyla Musk, yalnızca Abonelikler özelliğinden ayda 98.800 dolar kazanıyor. Abone sayısının düşmeyeceğini varsayarsak yıl boyunca Musk’ın kazancı 1 milyon 185 bin doları geçecek. Bu abonelik fiyatında ise bir Kesin olmayacağını belirtelim. Çünkü Abonelik özelliğinin duyurusunda Twitter, birinci 12 ay boyunca abonelik fiyatlarının yayıncıya aktarılacağını duyurmuştu. Twitter Abonelikler halihazırda birkaç ülkede içerik oluşturucuların kullanımına açılmış olsa da olağan kullanıcılar Türkiye iç öteki lokasyonlardan takip ettikleri şahıslara abone olabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir