Galaxy Tab S9 FE ve S9 Lite ufukta göründü: İşte bildiklerimiz

Genel Nis 09, 2023 Yorum Yok
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy Tab S9 serisini duyurmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda kısa mühlet Evvel sizlere Galaxy Tab S9 ve Tab S9 Ultra’nın beklenen özelliklerinden bahsetmiştik. Artık de Galaxy Tab S9 FE ve S9 Lite modellerine işaret eden iki yeni tablet Geekbench’te görüntülendi.

Galaxy Tab S9 FE ve S9 Lite Geekbench’te görüntülendi

Paylaşılan Geekbench listesine baktığımızda, Galaxy Tab S9 FE ve S9 Lite modellerinin sırasıyla ‘SM-X516B’ ve ‘SM-X616B’ model numaralarına sahip olduğunu görüyoruz. Bununla Bir arada Exynos 1380 platformundan takviye alan her iki tablet, Android 13 işletim sistemine mesken sahipliği yapıyor. Ayrıyeten Galaxy Tab S9 FE’nin 8GB, S9 Lite modelinin ise 6GB RAM ile desteklendiğini belirtelim.

Skorlara istikbal olursak Galaxy Tab S9 FE, Geekbench’in Biricik ve çoklu çekirdek testlerinde sırasıyla 980 ve 2344 puan alıyor. Daha düşük hafıza kapasitesi ile desteklenen Tab S9 Lite ise, Enteresan bir biçimde 991 ve 2410 puana sahip. Fakat her iki aygıtın da şimdi erken üretim evresinde olması, oluşan performans farkını açıklıyor olabilir.

Ayrıca Galaxy Tab S9 FE ve S9 Lite modellerinin şimdi doğrulanmadığını belirtelim. Gerçekten geçen yılki Galaxy Tab S8 serisi sırf Temel ve Ultra modelinden oluşuyordu. Lakin Tab S7 serisinde bir FE modeli, Tab S6 serisinde ise bir Lite sürümü ile karşılaştık. Bu nedenle sızıntıları doğrulamak için bir müddet daha beklememiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir