Galaxy S25’te Samsung imzalı Snapdragon 8 Gen 4 bulunabilir

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Çeşitli raporlar Samsung’un Galaxy S24 serisi ile üst seviye telefonlarına Exynos yongalarını Geri getireceğini sav ediyor. Birtakım Galaxy S24 serisi telefonların Exynos 2400 işlemci ile donatılacağı bir müddettir gündemde. Şayet bu bilgiler doğruysa Galaxy S24, Türkiye’ye Exynos işlemci ile gelebilir. Öte yandan nihayet bilgilere nazaran firma, Galaxy S25’te ise Samsung Foundry tarafından üretilecek özelleştirilmiş Snapdragon çiplerini kullanmaya devam edebilir.

Galaxy S25’te Samsung yapımı Snapdragon

Belirtilenlere nazaran Snapdragon 8 Gen 4, TSMC‘nin 3nm (N3E) süreci kullanılarak üretilirken, Snapdragon 8 Gen 4 for Galaxy, Samsung Foundry’nin 3nm GAP (3GAP) süreci kullanılarak üretilecek. Bu bilgi doğruysa, Samsung Foundry’nin 3nm süreci Son performans ve verimlilik açısından TSMC’nin 3nm süreciyle rekabet edebilir hale gelmiş olacak. Galaxy S25’ten iki Yıl uzakta olduğumuzdan ve işler fakat 2024’ün sonlarında netleşeceğinden bu bilgiler için şimdilik bir katılık Laf konusu değil.

Apple’ın iPhone 6s’in A9 işlemcisinde yaptığına emsal biçimde, uzun vakittir birinci Defa bir şirket tıpkı çipi iki farklı tedarikçi kullanarak üretebilir. Birtakım A9 yongaları Samsung’un 14nm süreci kullanılarak üretilirken, öbürleri TSMC’nin 16nm süreci kullanılarak üretilmişti. Samsung üretimi A9 çipi Ebat olarak daha küçükken, TSMC üretimi çipler biraz daha yüksek güç verimliliği sunuyordu. Snapdragon 8 Gen 4 for Galaxy çipi ile Bir arada direkt Temel Snapdragon 8 Gen 4 yongası da Samsung’un bantlarında şekillenebilir. Elbette bunun olması için Samsung’un 3nm sürecinde kendisini Qualcomm’a kanıtlaması gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir