Galaxy S24 netleşmeye başladı: Exynos 2400, yeni kameralar ve daha fazlası

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Şubat ayında tanıtılan Galaxy S23 serisi, hem donanım hem de kamera dizaynıyla ses getirmeyi başardı. Bu bağlamda istikbal Yıl piyasaya çıkacak Galaxy S24 serisi de Aka bir merak konusu oldu diyebiliriz. Artık yeni paylaşılan bir rapor, Galaxy S24, S24+ ve S24 Ultra’nın kamera ve yonga seti ayrıntılarına açıklık getirdi.

Galaxy S24, Ufak yükseltmeler içerebilir

Bildirilenlere nazaran Galaxy S24 serisi, bu Yıl karşımıza çıkan Snapdragon for Galaxy platformunu geride bırakarak 4nm Exynos 2400‘e geçiş yapacak. Buna ek olarak, Galaxy S24 ve S24 Plus’ın bir müddettir kullanılan ISOCELL GN3 kameraları koruyacağı belirtiliyor. Lakin Galaxy S24 Ultra, selefinde bulunan 3x ve 10x telefoto kameralar yerine her iki sensörü de içeren katlanmış bir telefoto kameradan Güç alacak. Dolasıyla, telefonda bir sensör eksilecek.

Ayrıca sızıntı kaynağı, Galaxy S24’ün gerisinden istikbal Galaxy S25 serisi hakkında da birtakım ayrıntılara değindi. Buna nazaran Samsung, yeni akıllı telefonlarında her ikisi de 3nm üretim sürecine dayanan Snapdragon 8 Gen 4 ve Exynos 2500 işlemcileri tercih edecek. Ayrıyeten ISOCELL GN3 yerine 17nm süreç teknolojisine dayanan yeni bir 200MP sensör göreceğiz.

Bu bilgiler, Galaxy S24 serisinin küçük yükseltmeler ile karşımıza çıkacağını gösteriyor. Görünüşe nazaran en Aka sıçrayış bir sonraki nesil Galaxy S25 ailesinde yaşanacak. Lakin bunu görmek için bir mühlet daha beklememiz gerektiğini belirtelim. Gerçekten Samsung’un önünde uzun bir Vakit bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir