Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Galaxy S23, Samsung üretimi Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor

Galaxy S23, Samsung üretimi Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor

admin admin -
13 0
Akıllı telefon dalının başarılı isimlerinden Samsung, bir sonraki amiral gemisi Galaxy S23 serisi üzerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Hatırlamak gerekirse geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonların saat suratları yükseltilen özel bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağını ortaya çıkarmıştı. Artık de yeni bir sızıntı, bu özelleştirilen yonga setinin Samsung Foundry tarafından üretileceğine işaret ediyor.

Snapdragon 8 Gen 2 iki farklı sürüm ile gelecek

Bilindiği üzere Samsung, uzun bir müddet ABD, Kanada ve Çin dışındaki pazarlarda Exynos çiplerini tercih ediyordu. Lakin Snapdragon işlemcilerin Exynos’a karşı dikkate değer bir performans farkı sunması, Güney Kore merkezli devin planlarını değiştirdi. Bu nedenle, Galaxy S23 serisinin bütün pazarlarda Snapdragon 8 Gen 2 platformundan takviye alması bekleniyor.

Bugün RGcloudS isimli bir kaynak, Galaxy S23 serisine Sıkıntı verecek Snapdragon 8 Gen 2 ile ilgili yeni detaylara yer verdi. Kaynağa nazaran yaklaşan telefonlar, AB ve AC olmak üzere iki farklı Snapdragon 8 Gen 2 sürümüne mesken sahipliği yapacak. Bununla Birlikte işlemcinin AB sürümünün Samsung Foundry’nin 4nm LPE süreç düğümü, AC sürümünün ise TSMC’nin N4P düğümünü Temel alması bekleniyor. Böylelikle yeni sürüm, Snapdragon 8 Gen 2’nin Cortex X3 Prime çekirdeğinde 3.2GHz’den 3.32GHz’e kadar saat suratı artışı sunacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir