Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Eski Google çalışanlarının ücretli arama motoru kapanıyor: Kimse para vermek istemedi

Eski Google çalışanlarının ücretli arama motoru kapanıyor: Kimse para vermek istemedi

admin admin -
9 0
Eski Google çalışanları tarafından kurulan ABD’li teşebbüs Neeva, arama motorunu kapatacağını duyurdu. Abonelik fiyatı karşılığında hizmet veren Neeva, reklamsız bir tecrübe sunuyor ve kullanıcıların arama aktivitelerini izlemek ya da şahsî datalarını toplamak gayesiyle rastgele bir gözetleme aracı içermiyordu.

Neeva arama motoru 2 Haziran 2023‘te faaliyetlerini durduracak. Kaliteli bir arama motoru oluşturmanın, kullanıcıları ona çekmek kadar güç olmadığını söyleyen geliştiriciler, birçok tanınan tarayıcıda varsayılan olarak kullanıldıkları için Google ve diğer arama motorlarıyla tam olarak rekabet etmenin Mümkün olmadığına da dikkat çektiler.

Yapay zeka projelerine odaklanacak

Neeva, 2021 yazında reklamsız ve kullanıcı kapalılığına Aka Ehemmiyet veren bir arama motoru olarak hizmete açıldı. Abonelik fiyatı aylık 4.95 dolar olarak belirlenmişti. En Aka zorluk kullanıcıları bu eseri kullanmak için ödeme yapmaya ikna etmekti. Alternatiflerin hepsi fiyatsız olduğu için kullanıcılara bir arama motorunun ücretli olabileceği fikrini kabul ettirmek zorluk çıkardı.

Neeva, arama motorunu kapattıktan sonra sinir ağları ve yapay zeka kullanarak Eser geliştirmeye odaklanmayı planlıyor. Birinci proje lisan modellerinin oluşturulmasına yönelik olacak, yani nihayet vakitlerde teknoloji dünyasında fırtınalar estiren ChatGPT ile tıpkı biçimde metinler üretebilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir