En uzun Android güncellemesi sunan akıllı telefon markaları

Genel Mar 01, 2023 Yorum Yok
Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte günlük hayatımızın Değerli bir kesimi haline gelen akıllı telefonlar, Temel özelliklerin yanı Dizi güncelleme desteğiyle de öne çıkmaya başladı. Bu noktada ortalarında Google, Samsung ve Xiaomi‘nin de bulunduğu bir sıra şirket daha uzun Android güncellemeleri için harekete geçmiş durumda. Bu yazımızda sizler için en uzun Android güncellemesi sunan akıllı telefon markalarını bir ortaya getirdik.

En uzun Android güncellemesi sunan akıllı telefon markaları

Günümüzde Samsung, Google, OnePlus, Oppo, Xiaomi ve Honor üzere Aka akıllı telefon markaları, güncelleme takviyesi konusunda listenin doruğunda yer alıyor. Bilmeyenler için bu markalar, nihayet modellerinden başlayarak aygıtlarının birden fazla için birkaç Yıl boyunca Kıymetli Android işletim sistemi güncellemeleri ve Emniyet yamaları sağlama kelamı verdiler. Gelin Samsung’dan başlayarak en uzun Android güncellemesi sunan markalara göz atalım. 

Samsung

Apple’ın en Aka rakiplerinden ve pazarın önde gelen isimlerinden Samsung, en uzun Android güncellemesi sunan markalar ortasında ön saflarda yer alıyor. Galaxy S21’den başlayarak amiral gemisi telefonlar için dört Aka Android güncellemesi ve beş yıllık Emniyet güncellemesi sağlamayı taahhüt eden Samsung, benzeri bir dayanağı Galaxy A53 mesken A73 üzere orta Tertip Galaxy A serilerine de ulaştırdı.

Bu noktada Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra modellerinden oluşan Galaxy S23 ailesinin, 2027 yılına kadar Emniyet güncellemesi alacağını hatırlatalım.

Google

Android ekosisteminin başında yer Meydan Google, yazılımsal kusurları bir kenara bırakırsak güncelleme dayanağı konusunda parlak bir geçmişe sahip. Gerçekten beş yıllık yazılım dayanağı vaadiyle Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, diğer akıllı telefon markalarında bulunması güç bir kullanım ömrü ve güvenilirlik düzeyi ile kullanıcıları karşıladı.

Güncel modeller de iç olmak üzere Google, üç yıllık Android güncellemesi ve beş yıllık Emniyet güncellemesi sunuyor. Böylelikle kutusundan Android 13 ile Birlikte çıkan Pixel 7 serisi, Android 16’ya kadar işletim sistemi güncellemesi alacak. 

OnePlus 

Kısa müddet Evvel OnePlus, OnePlus 11’den başlayarak amiral gemisi aygıtlar için dört Aka Android işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık Emniyet güncellemesi sağlamayı taahhüt etti. Bütçe odaklı OnePlus 11R ise 3 büyük Android güncellemesi ve 4 yıllık Emniyet güncellemesi alacak.

OPPO

Telefon pazarında uzun müddettir amiral gemisi ve orta Tertip modeller ile varlık gösteren OPPO, yazılım dayanağı konusunda Samsung ve OnePlus’a katılıyor. Günümüzde Çinli marka, amiral gemisi telefonları için dört Aka Color OS güncellemesi ve beş yıllık Emniyet yaması sunuyor.

Ayrıyeten kısa müddet Evvel OPPO, uzun bir güncelleme dayanağıyla katlanabilir Find N2 Flip ve Find N2 modellerini tanıttı. Mart ayı içerisinde ise amiral gemisi OPPO Find X6 serisinin vitrine çıkması bekleniyor. 

Xiaomi

Akıllı telefonlar Laf konusu olduğunda en tanınan markalardan biri olan Xiaomi, kısa mühlet Evvel güncelleme siyasetinde Değerli bir değişikliğe imza attı. Marka, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modellerinin duyurusuna ek olarak kullanıcılara üç jenerasyon Android güncellemesi ve beş yıllık Emniyet yaması sunacağını duyurdu. Bu atılım ile Xiaomi, Google’ın Pixel telefonları ile misal siyasete geçiş yapmış oldu diyebiliriz.

Bilmeyenler için yalnızca bir Yıl Evvel Çinli dev, yalnızca dört yıllık Emniyet yaması dayanağıyla Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modellerini piyasaya sürdü. Bu noktada yeni değişiklik, Xiaomi’de Kıymetli bir gelişmeyi temsil ediyor.

Honor

Honor, kısa mühlet Evvel tanıtılan amiral gemisi Magic 5 Pro ile heyecan verici bir duyuruya imza attı. Yapılan duyuruda şirket, akıllı telefonları için üç yıllık işletim sistemi yükseltmesi ve beş yıllık Emniyet yamaları sağlama kelamı verdi.  Böylelikle Honor Magic 5 Pro’nun 2026’ya kadar en nihayet Android ve 2028’e kadar Emniyet yamaları ile şimdiki kalacağını belirtelim.

Markaların güncelleme süreleri

Marka Android Güncellemesi Güvenlik Yamaları
Samsung 4 YIL 5 YIL
OPPO 4 YIL 5 YIL
OnePlus 4 YIL 5 YIL
Google 3 YIL 5 YIL
Xiaomi 3 YIL 5 YIL
Honor 3 YIL 5 YIL

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir