En popüler iPhone rengi belli oldu: Trend değişiyor!

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
CIRP (Tüketici İstihbarat Araştırma Ortakları) raporu, iPhone kullanıcıları ortasında artık Siyah yahut ak tonlarının Fazla Çok tercih edilmediğini ortaya çıkardı.

Kullanıcıların favori rengi: Mor

2023 iPhone’ları ortasında en Fazla tercih edilen renk, mor oldu. iPhone 14 Pro kullanıcılarının %42’si mor rengi alırken, %24’ü altın, %23’ü Uzay siyahı, %11’i de gümüş rengi satın aldı. iPhone 14 ve 14 Plus için kullanıcıların favori rengi sırayla mavi (%27), gece yarısı (%26), mor (%22), Kırmızı (%14), yıldız ışığı (%12) oldu.

Siyah ve ak iPhone’lar Çok tercih edilmiyor

Daha eski modellere bakıldığında, kullanıcıların daha Fazla Uzay siyahı rengini tercih ettiği görülüyor. Mor renkli iPhone’u birinci olarak iPhone 11 modelinde gördük. iPhone 12’de de mor renk seçeneği sonradan geldi. iPhone 13 renkleri ortasında da mor vardı. Apple, iPhone 14 serisinde de mor rengi sürdürdü lakin artık mor / derin mor daha Çok satıyor.

Apple, iPhone 14 serisi için mor rengi agresif bir halde pazarladı. Hatta bir Ara iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde stok sorunu yaşanırken çoğunlukla bulunabilen renk mordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir