En iyi modemler 2023: VDSL, ADSL ve Fiber Router tavsiyeleri

Anakart Driverları, Donanım May 15, 2023 Yorum Yok

İnternet kullanımı her geçen gün artıyor. Buna bağlı olarak da internet altyapıları giderek geliştiriliyor ve daha yüksek suratları destekleyen kapasiteleri sunuluyor. Fakat bu kapasitelerden tam olarak yararlanmak ve internete açılan kapıdan içeriye girmek için modemlere gereksinim duyuluyor. Modem kullanıcı yorumları ile derlediğimiz en uygun modemler listemizde her bütçeye Müsait eserlere yer verdik. İşte sizin için hazırladığımız 2023’te alınabilecek ADSL, VDSL ve Fiber router modem teklifleri:

En âlâ modemler 📶

Marka-Model 📜 Fiyat 💲
Keenetic Extra DSL 1.559 TL
Zyxel VMG3625 AC1200 903 TL
TP-Link Archer VR400 1.190 TL
Tenda V12 AC1200 979 TL
ASUS DSL-AC51 949 TL
TP-Link Archer VR300 821 TL
ASUS TUF-AX3000 3.055 TL
TP-Link Archer VR2100 1.769 TL
Asus DSL-AX82U 4.649 TL
Tenda V300 514 TL
TP-Link TD-W9960 599 TL

Modem fiyatları Vakit içerisinde değişiklik gösterebilir.

1️⃣ Keenetic Extra DSL

Keenetic Extra DSL, AC1200 sınıfı Wi-Fi ile 2.4GHz’de 300Mbps ve 5GHz’de 867Mbps suratlarını sunabiliyor. ADSL2+ ve VDSL2 irtibatlarını destekleyen aygıtta bulunan USB portu sayesinde KeeneticOS’te USB ile ilgili bileşenleri ve yazıcı yada FTP sunucusu olarak kullanabilmeyi Muhtemel kılıyor. Hem modem hem de Wi-Fi Mesh olarak kullanılabilen aygıtta AdGuard DNS servisi de bulunuyor. Bu, dahili bir reklam engelleyici olarak düşünülebilir.
 • Yüksek sürat: 300 Mbps’ye kadar supervectoring DSL
 • Yedeklenebilir internet bağlantısı: aniden Çok ISS takviyesi ile Metro Ethernet, Fiber Ethernet, Wi-Fi yahut 3G/4G kullanabilme.
 • Geniş Wi-Fi kapsama alanı: Keenetic Whole Home Wi-fi Mesh sistemi sayesinde konut ölçeğinde kesintisiz kablosuz tecrübesi.
 • IntelliQoS trafik önceliklendirme: IntelliQoS sayesinde dinamik olarak internet irtibatı bant genişliği aygıtlar ortasında dağıtılabilir.
 • Kullanıcı dostu, kolay taşınabilir uygulama: Keenetic taşınabilir uygulaması ile mesken ağı ve modem istenilen her yerden Denetim edilebilir.
 • Siber tehdit muhafazası ve Ana denetimi: Modem ile yapılan irtibat dijital HTTPS sertifikalı muhafaza ile sağlanır.

2️⃣ Zyxel VMG3625 AC1200

File eserleri ortasında tecrübeli bir firma olan Zyxel’in VMG3625 AC1200 modemi kablo karmaşasının önüne geçiyor. 2×2 802.11ac WLAN fonksiyonuna sahip bu model, kuvvetli bir Wi-Fi ağı vadediyor. IPTV hizmetleri için 4K’da problem çıkarmayan modem, akış hizmetleri için de gelişmiş QoS ve IGMP v1/2/3 gözetleme ve VLAN özellikleri sunuyor. 5 GHz üzerinde 867 Mbps ve 2,4 GHz üzerinde 300 Mbps sürate ulaşabilen aygıtta MU-MIMO ve Beamforming üzere performans artırıcı özellikler de bulunuyor.
 • Çift bant Wi-Fi: Wave 2 ile kablosuz File aygıtları birebir anda indirme yapabilir. Bu sayede kablosuz File geçidi, ağa bağlı kullanıcıların trafiğini daha verimli bir halde kullanır.
 • Uygulama önceliklendirme: Servis önceliklendirme özelliği ile yüksek Hız gerektiren ve tıpkı vakitte gecikme toleransının olmadığı oyun, IPTV ve IP Telefon üzere uygulamalara yüksek öncelik tanımlanabilir.
 • VDSL2 profil 35b: VDSL2 kontağında profil 35b ile 300 Mbps indirme ve 100 Mbps yükleme suratları.

3️⃣ TP-Link Archer VR400

En yeterli modemlerarasında gösterilen TP-Link Archer VR400, vdsl modem tavsiyesi isteyenler için hoş bir tercih olabilir. En güzel modem markası olarak bilinen TP-Link, bu eserinde, 5 GHz bandında 867 Mbps ve 2,4 GHz bandında 300 Mbps iç olmak üzere 1,2 Gbps’ye kadar birleşik Wi-Fi suratları vadediyor. birdenbire Çok irtibat noktasıyla Archer VR400, internete bağlanırken Çeşitli seçenekler sunuyor. Yedek olarak LAN / WAN temas noktası, Archer VR400’ün Ethernet kablosu aracılığıyla kablo ve fiber modemlerden gelen irtibatları kabul etmesine İmkan tanıyor. ek olarak, USB temas noktası 3G / 4G dongle ilişkilerini destekleyen Aygıt Fazla taraflı bir yedekleme imkanı sunuyor. Ayrıyeten OpenVPN de bulunuyor.
 • Hızlı WiFi: 867 Mbps (5 GHz) + 300 Mbps (2.4 GHz) çift bantlı WiFi ile yüksek süratli kablosuz irtibatları mümkün.
 • Geniş menzil: Beamforming teknolojisine sahip iki sabit Fazla istikametli anten, kararlı kablosuz kontaklar ve optimum kapsama alanı sağlıyor.
 • Çok İstikametli Temas: VDSL2 / ADSL2 + / ADSL2 / ADSL standartlarının yanı Dizi fiber, kablo ve 3G / 4G internet hizmetleriyle tam uyumluluk.
 • OneMeshTM ile tam kapsama: Esnek bir Mesh ağı oluşturmak için TP-Link OneMeshTM eserleri ile Birlikte çalışabilme.
 • MU-MIMO teknolojisi: Dataları birebir anda apansızın Çok aygıta aktararak bekleme mühletleri azaltılabilir.

4️⃣ Tenda V12 AC1200

Tenda, en Fazla tercih edilen modem markaları ortasında bulunuyor. Tenda V12 AC1200 ise en Fazla tercih edilen modem modelleri ortasında doruğa oynuyor. VDSL, ADSL2 +, ADSL2 ve ADSL ile uyumlu olan Tenda V12, yüksek süratli kablosuz irtibat süratiyle AC1200 yeni nesil kablosuz File teknolojisini sunuyor. Bu yetenekleri sayesinde en düzgün vdsl modem hangisi sorusunu cevaplayan modem, çift bant Wi-Fi ile birebir anda hem 5GHz’de 867Mbps hem de 2.4 GHz’de 300Mbps Hız sunan Eser yüksek de bir kapsama alanı vadediyor. 300 Mbps’ye kadar indirme suratlarını destekleyen eser, “hangi modem almalı?” diye düşünen kullanıcılar için hoş bir tercih olacaktır. Özellikle VDSL modem tavsiyesi arayışındaysanız bu Eser fiyatıyla da ön plana çıkıyor diyebiliriz.
 • Yüksek süratli VDSL standartı: VDSL2 Profile 35b dayanağı ve ayrıyeten VDSL, ADSL2 +, ADSL2 ve ADSL ile uyumluluk.
 • AC1200 Dualband Wi-Fi: Tıpkı anda hem 5GHz’de 867Mbps hem de 2.4 GHz’de 300Mbps.
 • Üstün Wi-Fi kapsaması: 4 adet 5dBi antenler, beamforming ve MU-MIMO teknolojileri.
 • 4 adet gigabit ethernet portu: Ultra süratli bilgi transferi için Gigabit düzeyinde kablolu sürat.
 • Hepsi bir ortada cihaz: konut ağında Biricik noktadan tahlil için VDSL 2 modem, Wi-Fi yönlendirici, 4-Portlu anahtar vb. fonksiyonları birleştirebilme.

5️⃣ ASUS DSL-AC51

“Modem fiyatları aldı başını gitti, Fazla Çok ödemen işlerimi göreyim” diyorsanız ASUS DSL-AC51, hoş bir tercih olabilir. kolay arayüz ve fonksiyonel yetenekleri ile öne çıkan eser, Yekün 733 Mbps’e ulaşan çift bant bilgi suratlarına sahip bir ADSL/VDSL 802.11ac Wi-Fi modem router olarak özetlenebilir. DSL-AC51, 802.11ac ile 5 Ghz bandında 433 Mbps kablosuz data suratı sunarken 2,4 GHz 802.11n ile ı ise 300 Mbps’i destekliyor. ADSL2/2+, ADSL, VDSL2, fiber ve kablo hizmetlerine Ahenk sağlayabilen aygıt, Asus’a nazaran AiRadar ile Wi-Fi kararlılığını ve kapsamasını genişletiyor. Bu ortada ASUS DSL-AC51’in en Fazla tercih edilen modem modelleri ortasında olduğunu da belirtelim.
 • İkisi bir ortada: DSL yahut Ethernet WAN ilişki seçenekleri sayesinde DSL-AC51, DSL modeme ek kablosuz router yahut yalnızca kablosuz router olarak kullanılabilir.
 • ASUS Router uygulaması: Bilgisayar açmaya gerek olmadan ağınız istediğiniz her yerden Denetim edilebilir.
 • Ebeveyn denetimi: Aileniz ve çocuklarınızın internet aktivitelerini izleyebilme ve filtrelebilme.
 • VPN sunucusu ve istemcisi: konut ağınıza şifrelenmiş ve Özel bir temas ile uzaktan erişim yeteneği.

6️⃣ TP-Link Archer VR300

En güzel modem 2022 diye internet aramaları yapıyorsanız aradığınız ürün TP-Link Archer VR300 olabilir. Çünkü hem fiyatıyla hem kullanıcı yorumlarıyla geçtiğimiz yılın en Fazla satanlarından birisi. Archer VR400’ün hafif kırpılmış versiyonu olan bu modem, temelde birebir fonksiyonları daha Müsait fiyata sunuyor. Münasebetiyle bu eserin başkasından farklarını saymak daha mantıklı olacaktır. Öncelikle bu modelde USB irtibatı yok  hasebiyle da 3G/4G dongle ile kullanabilme özelliği bulunmuyor. Kapsamlı VPN özelliklerinden mahrum olan aygıtta ayrıyeten Gigabit portlar da bulunmuyor. Münasebetiyle bu modem daha tipik bir kullanıcı için uygundur diyebilir ve en yeterli ADSL modem olarak farz edilebilir.
 • Çift bant yüksek süratli Wi-Fi: Archer VR300, 1200 Mb/s’ye varan birleşik çift bantlı kablosuz irtibat suratları sağlıyor. Eser, 2.4GHz’de 300 Mb/s ve 5GHz’de 867 Mb/s suratlarını vadediyor.
 • Hızlı VDSL: 100 Mb/s’ye varan VDSL geniş bant suratı sağlayan modem, VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL iç bütün standart DSL irtibatlarını destekliyor.
 • Geniş kablosuz kapsama alanı: Aygıtta bulunan dört harici anten her tarafa yüksek süratli Wi-Fi’ın gitmesini sağlıyor. Tipik bir mesken için kapsama alanı epey kâfi.

7️⃣ ASUS TUF-AX3000

Üst seviye kullanıcılar ve oyuncular için ASUS TUF-AX3000, en kuvvetli seçeneklerden birisi. Fiber modem tavsiye arayışında olanlar için kuvvetli özellikler sunan modem, en güzel fiber modem modelleri ortasında birinci sıralarda yer alıyor. Taşınabilir oyun modu, üç adımda port yönlendirme, 2.5 Gbps port ve AiProtection Pro File güvenliği üzere üstün özelliklerin yanında TUF Gaming AX3000 V2, Çift Bant WiFi 6 özelliğine de sahip.
 • Wi-Fi 6: OFDMA ve 160 MHz kanallarla 3000 Mbps’e kadar çıkan kablosuz File suratı.
 • Multi-Gigabit kablolu suratlar: 2.5Gbps portuyla 2Gbps internet bant genişliği ve iki farklı 1Gbps internet hizmetini LAN1 ve LAN2 portlarını kullanarak birleştirebilme.
 • AiMesh dayanağı: AiMesh uyumlu router’lar ile esnek bir formda bütün konutu kapsayan, gözetlenebilir, Denetim edilebilir mesh ağı dayanağı.
 • Daha geniş Wi-Fi kapsama alanı: WiFi 6’da bulunan yeni OFDMA teknolojisini sayesinde sinyaller WiFi 5’e nazaran daha uzağa yayılabiliyor. 2X2 MIMO yapılandırması ve sinyali daha geniş bir kapsama alanı sunuyor.
 • Mobil oyun modu: router uygulamasından yapılan oyun modu etkinleştirmesi sayesinde taşınabilir oyunlar Wi-Fi üzerindeki paketlerine daha Çok öncelik verilerek ping müddetleri azaltılıyor.

8️⃣ TP-Link Archer VR2100

Daha alt düzeydeki kardeş eserlerinin yanında Archer VR2100,fiber modem tavsiye arayışında olanların imdadına yetişiyor. En âlâ fiber modem eserleri ortasında gösterilen Archer VR2100, VDSL2, ADSL2 +, ADSL2 ve ADSL ile uyumludur. 350Mbps’ ye kadar internet suratları sunabilen eser, USB 3.0 ilişki noktasıyla Fazla taraflı temaslar destekliyor. Eserin fiyatı biraz yüksek olsa da en uygun modem fiyatları genelde bu düzeylerde seyrediyor. En âlâ vdsl modem arasında da gösterilen bu Eser taşınabilir uygulamasıyla da kapsamlı denetimler sunuyor.
 • VDSL2 lakin daha süratli: Harika VDSL (VDSL2 Profil 35b) teknolojisi ile 350 Mbps’ye kadar internet Hız kapasitesi.
 • Yüksek Wi-Fi suratı: Evvelki kuşağın Wi-Fi Hız hudutlarını aşan 5 GHz’de 1733 Mbps ve 2,4 GHz’de 300 Mbps’e ulaşan dahili File suratları.
 • 4×4 MU-MIMO: 4 kat daha süratli performans için bilgileri tıpkı anda apansızın Çok aygıta aktarabilme.
 • OneMeshTM: Esnek ve Müsait maliyetli Mesh ağı oluşturmak için TP-Link OneMesh eserleriyle Birlikte çalışabilme.
 • Hızlı Kablolu İrtibat: USB 3.0 ilişki noktası ve dört Gigabit Ethernet temas noktası sayesinde evvelki jenerasyona nazaran 10 kata kadar daha Çok sürat.
 • TP-Link Tether uygulaması: Rastgele bir iOS yahut Android taşınabilir Aygıt kullanarak uzaktan kumanda ve otomatik güncellemelere erişim. Uzaktan ayrıntılı File idaresi.

9️⃣ ASUS DSL-AX82U

En güzel modem listemizin şimdiki konuğu en değerli modem olan AX5400 Dual Band WiFi 6 xDSL modemindeki Temel özellikler ortasında Wi-Fi 6 802.11ax, ASUS AURA RGB, ömür uzunluğu fiyatsız internet güvenliği, File Wi-Fi sistemi dayanağı, Gear Accelerator, Adaptive QoS yönlendirme üzere saymakla bitmeyen ayrıntılar bulunuyor. Fakat bu dünyanın en düzgün modemi olarak nitelendirilebilecek eseri, genel olarak profesyonel ve üst seviye kullanım için düşünmek daha yanlışsız. Şayet en kaliteli modem nedir diye arıyorsanız DSL-AX82U’e bir bakmakta fayda var.
 • Yeni jenerasyon Wi-Fi 6: En yeni Wi-Fi 6 (802.11ax) ve 160 MHz kanallar sayesinde 5400 Mbps’e ulaşan yüksek suratlar.
 • DSL, Ethernet ve Taşınabilir internet: DSL-AX82U sahip olduğu DSL ve Ethernet ilişki noktalarıyla internete bağlanmak için apansız Çok yol sunuyor. Hatta USB (3G/4G/5G) irtibat noktasıyla taşınabilir geniş bant irtibat imkanı da veriyor. Bu sayede anne internetiniz kesilse bile erişimi yedek seçeneklerle sürdürebilirsiniz.
 • RGB aydınlatma: ASUS Aura RGB aydınlatma efektleri ortasından istediğinizi seçip bunları makul modlarla eşleştirebilirsiniz.
 • ASUS AiMesh takviyesi: AiMesh uyumlu router’larla bütün konutu kapsayan esnek ve süratli bir File sistemi kurabilmeyi Muhtemel kılıyor.
 • Kurumsal seviyede konut File güvenliği: Trend Micro dayanaklı ASUS AiProtection Pro, WPA3 ve gelişmiş Ana Denetimi özellikleriyle gelişmiş File muhafazası sunuyor.

🔟 Tenda V300

Müsait fiyatlı ADSL yahut VDSL modem arayanlar için Tenda V300, birkaç adım öne çıkıyor diyebiliriz. Modem tavsiyesi arayanlar için Müsait fiyatı ve kuvvetli özellikleriyle dikkat çeken Tenda V300, hepsi bir ortada kullanım vadediyor. Bir VDSL2 Modem, 300Mbps Wi-Fi Router yahut 4 port switch aygıtı olarak her gereksinimi Biricik bir noktada toplayan eser, 100 Mbps’ye varan VDSL2 Profili 30a’yı destekliyor. ADSL, VDSL, VDSL2, ADSL2+ temaslarıyla uyumlu olan Tenda V300, en Fazla tercih edilen modem modelleri ortasında bulunuyor.
 • Yüksek bantgenişliği: DSL2 Profili 30a takviyesinin yanında VDSL, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL ile uyumluluğu.
 • Geniş kapsama alanı: 2x5dBi harici antenler ile tipik büyüklükteki dairelerde sabit ve geniş Wi-Fi kapsaması.
 • Çeşitli ilişki imkanları: V300, fiber yahut kablo ile VDSL/ADSL ve Ethernet WAN irtibat tipleri sağlayarak, kullanıcıların çoklu senaryolarda internete erişmelerini sağlar.
 • Yıldırım muhafazası: 6000v’a kadar yıldırım müdafaasıyla router modem’e üstün bir müdafaa sağlar.

11. TP-Link TD-W9960

En âlâ modem markası TP-Link’in TD-W9960 modem router aygıtı hem Yalın bir kullanım hem de Müsait bir fiyat sunuyor. Standart bir mesken kullanıcısı için İdeal olan özellikler sunan modemde VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL kontakları destekleniyor ve fiber/kablo erişimi sağlanabiliyor. 300 Mb/s Wi-Fi suratlarının yanında 100 Mb/s’ye kadar VDSL suratları sunan aygıt, ADSL modem önerisi arayanlar için hoş bir tercih olabilir.
 • Çok istikametli bağlanılırlık: DSL ve LAN/WAN irtibat noktaları sayesinde TD-W9960, VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL standartlarıyla uyumluyken tıpkı vakitte fiber/kablo erişimiyle de çalışabilir.
 • Standart kullanıma Müsait hızlar: 300 Mb/s Wi-Fi suratları ile Bir arada 100 Mb/s’ye kadar çıkabilen VDSL geniş bant suratları ile tipik kullanıma uygun.
 • Genişletilmiş kapsama alanı: TP-Lin’e nazaran kuvvetli harici antenler, her tarafta Irak uzaklıklara kadar ulaşabilen kablosuz kapsama alanı sağlayabiliyor
 • Kolay idare: Tether uygulaması yahut kullanımı kolay web arabirimiyle birkaç dakika içinde suram yapılabiliyor. Uygulama ile ağı her yerden yönetebilme imkanı da sunuluyor.

En uygun modem listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Burada en güzel modemler bulabilmenizi hedeflerken her bütçeye Müsait modem önerisi vermeye de uğraş ettik. VDSL modem tavsiyesi yanında ADSL modem önerisi ve fiber modem tavsiyesi ile her türlü kullanıma ve altyapıya Müsait modellerin bulunduğu içeriğimizde en yeterli modem markaları yer alıyor. En güzel modem fiyatları geniş bir yelpazede yayılırken listemizi modem kullanıcı yorumları göz önünde tutularak oluşturduk.

Modem nedir?

Modem kısaca, aygıtların internete yahut ağa bağlanmasını sağlayan ve bir bilgisayarı Irak yerlerdeki bilgisayarlara bağlayan aygıttır. Modem, dataları ses sinyallerine ses sinyallerini datalara dönüştürerek taşır.

Modem alırken nelere dikkat edilmeli?

Modem seçimi yaparken birçok faktörü göz önüne bulundurmak gerekiyor. Öncelikle altyapınıza Müsait suratları destekleyebilecek bir modemi tercih etmek kıymetlidir. Bunun için altyapının desteklediği suratlar ile modemin sunabildiği irtibat suratına bakmak gerekir. Bununla Birlikte ADSL, VDSL ve Fiber altyapıya Müsait modem almak da hem uyumluluk hem de maliyet açısından kıymetli. Yine modem alırken dikkat edilmesi gereken bir öteki mevzu eserin Emniyet (WPA2, WPA, WEP vb.) düzeyi.
 1. Modemin sağlayabileceği azamî Mbps değeri
 2. Modem üzerindeki port sayısı ve port özellikleri
 3. Modemin Emniyet seviyeleri
 4. Modemin sağlayabileceği hızlar
 5. Modemin altyapıya uygunluğu

En Uygun Modem (Router) Tavsiyeleri Oylama: 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Yekün Oy: 2174

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir