Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. En büyük iPhone fabrikasında şimdi de protestolar yaşanıyor

En büyük iPhone fabrikasında şimdi de protestolar yaşanıyor

admin admin -
11 0
Çin’in bütün dünyadan farklı bir formda sıfır Hadise siyaseti artık vatandaşlarını da canından bezdirdi. Bilhassa hacimli üretim yapan fabrikalarda günlerce kapalı kalan ve Besin kahrı çeken Çinli çalışanlar protesto şovları düzenliyor.

Foxconn’da Yine olay

Kasım ayının başında COVID-19 önlemleri nedeniyle 1 hafta boyunca kapalı kalan ve Apple’ın iPhone 14 üretimini soruna sokan Foxconn Zhengzhou tesislerinde Yeniden dikkat alımlı olaylar yaşanıyor.

Zaten uzun müddettir sert pandemi kuralları uygulayan ve Kasım başlarında da personellerin kaçışına sahne olan tesislerde bu Kez Aka protestolar düzenleniyor. Yetersiz kalan Besin tedariği, düşük görülen bonus ödemeler ve COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle yüzlerce Amele Başkaldırı etti.

Bloomberg tarafından servis edilen görüntülerde personellerin protestoları ve kolluk kuvvetleri tarafından dövülen emekçiler görülüyor. Kimi olaylarda şeflerin salonlarda rehin alındığı da belirtiliyor. Kaynaklar kapalı çalışma koşullarının durumu daha da kötüleştirdiğini lisana getiriyor.

Yaşanan olayların iPhone üretimini nasıl etkileyeceği belirli değil. Foxconn bonus ödemelerle personelleri elinde tutmaya çalışıyor fakat pek Fazla çalışanın tesisleri terk ettiği rapor ediliyor. Kimi radikal kaynaklar ise Çin’in ABD ambargolarına karşılık olarak üretim çizgisinde sert önlemler aldığını tez ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir