Elveda Steam Deck: Merakla beklenen Asus ROG Ally fiyatı ortaya çıktı

Genel Nis 27, 2023 Yorum Yok
Asus’un duyurduğu el konsolu ROG Ally hakkında çarpıcı tezler gelmeye devam ediyor. Halihazırda el konsolu tarafında Valve’in Steam Deck modeli ön plana çıksa da görünüşe nazaran Asus ROG Ally, performans konusunda Fazla daha âlâ olacak. Üstelik fiyat konusunda da rekabetçi diyebileceğimiz bir etiket ile gelecek.

Asus ROG Ally fiyatı Fazla iddialı

Yapılan bir sızıntıya nazaran Asus ROG Ally görünüşe nazaran sadece 699,99 dolar olacak. Bu fiyatın AMD Z1 Extreme çip, 16GB RAM ve 512GB SSD içeren model için geçerli olduğu söyleniyor. Münasebetiyle Asus’un 512GB el konsolu 512GB Steam Deck’ten sadece 51 dolar daha pahalı olacak üzere duruyor.

Açıkçası yapılan sızıntının kaynağında sağlam İsim Roland Quandt bulunuyor. Misal bir biçimde Yeniden sağlam kaynak SnoopyTech de bu fiyatı onaylıyor. Münasebetiyle ROG Ally’ın 699 dolar fiyat etiketiyle gelmesine Kesin gözüyle bakılıyor. Bununla Bir arada AMD Z1 Extreme yongalı ROG Ally’ın bir de Temel Z1 yongalı versiyonunun olacağı biliniyor. Bu konfigürasyonun daha az RAM ve depolama alanıyla gelmesi bekleniyor. Bu nedenle Asus ROG Ally’ın başlangıç fiyatı 400 dolar düzeylerini dahi görebilir.

Asus ROG Ally performansı ve çıkış tarihi

Öte yandan Ryzen Z1 serisi temelinde bir APU. AMD tarafından yapılan duyuruya nazaran Z1 Extreme yongası Zen 4 çekirdeklerinden ve RDNA 3 grafik mimarisinden gücünü alıyor. Ryzen Z1 Extreme yongasında ise 8 çekirdek ve 16 izlek ünitesi, 12 adet Navi grafik kümesi yanında 24MB ön hafıza ve 8.6 TFLOPS düzeyinde süreç gücü bulunuyor. Sayıları bir tarafa bırakıp performansa bakarsak Z1 Extreme, 1080p düşük ayarlarda FarCry 6, RDR 2 gibi oyunlarda 60 FPS bandını tutturuyor. Asus ROG Ally, 11 Mayıs’ta çıkış yapacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir