Elon Musk’ın SpaceX’i, Elon Musk’ın Twitter’ında reklam vermeye başladı

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Tanınan milyarder Elon Musk’ı duymaktan bıkmış olabilirsiniz lakin sahip olduğu şirketler göz önüne alındığında daha uzunca bir müddet gündemden düşmeyecek üzere duruyor. Elon Musk’ın havacılık şirketi SpaceX‘in Musk’ın toplumsal medya şirketi Twitter’dan en Aka reklam kampanyasını satın aldığı bildirildi. Gaye ise Starlink’in tanıtımı.

CNBC’ye nazaran reklam kampanyası, SpaceX’in Avustralya ve İspanya‘daki potansiyel müşterileri hedefleyen uydu internet hizmeti Starlink‘i tanıtacak. SpaceX’in satın aldığı reklam paketinin fiyatı ise 250.000 dolar.

SpaceX, kablo yahut fiber optik altyapı tarafından yetersiz hizmet verilen yahut hiç hizmet verilmeyen yerlerdeki insanlara yüksek süratli internet irtibatı sağlamak gayesiyle Starlink’i geliştirdi. Starlink, Gerekli ekipmanların alınmasıyla SpaceX’in yörüngedeki uydu takımyıldızlarıyla abonelerine yüksek süratli internet hizmeti veriyor.

Twitter’ın reklamverenlerle başı dertte

Twitter’ın Musk tarafından satın alınması, yapılan toplu işten çıkarmalar, kovulan yöneticiler, Twitter Blue üzerindeki değişiklikler ve onaylanmış hesap bahisleri gündemi meşgul ederken reklamverenler bu kaos ortamından uzaklaşmaya başlamış durumda.

General Motors, Audi, Volkswagen, General Mills, Pfizer, United Airlines, Mondelez ve dahası şimdilik Twitter’daki reklam harcamalarını durdurma kararı almıştı. Gelirlerinin yaklaşık yüzde 90’ını reklamlardan elde eden Twitter için bu firmaların reklamları durdurması Aka bir sorun. ek olarak dünyanın en Aka reklam şirketlerinden biri olan WPP PLC, müşterilerini Twitter reklamları konusunda uyarmaya başlamıştı. 

Öte yandan Elon Musk ise Twitter’ı reklamverenlere daha az bağımlı bir hale getirmeye çalışıyor. Twitter’ı bir abonelik platformuna dönüştürmek ve ek yararlar sağlamak için Twitter Blue ve mavi tik rozetini 8 dolar yapmıştı. Herkesin mavi rozeti alıp onaylı hesap statüsüne yükselmesi ise taklitçi hesapların kaos yaratmasına neden olmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir