Elon Musk’a rest: “Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek”

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Massachusetts’ten Senatör Ed Markey, Twitter’ın yeni doğrulama siyasetleri hakkında açıklamalarda bulunmuş ve yaşanan problemler hakkında Elon Musk’tan bilgi talep etmişti. Musk ise bu Öğrenci Misli bir karşılık vermiş ve ikili ortasındaki tansiyon yükselmişti.

Twitter bir müddettir “onaylı hesap” konusu hakkında tenkitlerin merkezinde. Twitter Blue aboneliği ile Birlikte herkesin onaylı bir hesap ve mavi tik rozeti alması sağlanıyordu. Lakin bu senaryo dezenformasyona epeyce Aleni çünkü Düzmece yahut taklit hesapların onaylı olarak gözükmesine Sebep olunuyordu.

Üstü kapalı tehdit

Bu mevzu üzerine Massachusetts Senatörü ve Kongre üyesi Ed Markey, Twitter üzerinden Elon Musk’ı etiketleyerek bir WashingtonPost muhabirinin, kendi kimliğime bürünerek doğrulanmış bir hesap (@realEdMarkey) oluşturmayı başardığını aktardı. Markey ayrıyeten bunun nasıl olduğunu ve bir daha olmamasını nasıl engelleyeceklerini Musk’a sordu.

Musk’un Senatör’e verdiği yanıt ise biraz sert: “Belki de gerçek hesabın bir parodi üzere göründüğü içindir? Ve neden pp’nizin bir maskesi var!?”.

Markey’in yanıtı ise Musk’ın şirketlerindeki problemleri işaret ediyor: “Şirketlerinizden biri FTC onay kararnamesi kapsamında. Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği Yönetimi NHTSA, insanları öldürmekten Tesla’yı araştırıyor. Ve vaktini çevrimiçi dövüşler seçerek harcıyorsun. Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir