Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Elon Musk’a şok: Yakında Twitter’a soruşturma açılabilir

Elon Musk’a şok: Yakında Twitter’a soruşturma açılabilir

admin admin -
57 0
Demokrat Parti’de misyon Meydan 7 senatörün ABD Federal Ticaret Kurulu (FTC) ile kontak kurduğu ve bir name kaleme aldığı öğrenildi. Bu mektupta Twitter’ın soruşturulması isteniyor.

 

Elon Musk ve Twitter neden soruşturulmak isteniyor?

Sputnik tarafından yayımlanan ilgili haberde FTC’ye yazılan mektupta Twitter’ın FTC ile imzaladığı uzlaşma kararındaki hususları ihlal edip etmediğinin denetlenmesi istendiği belirtildi.

Ayrıca Twitter’ın kullanıcıların çıkarlarına Müsait bir formda devinim edip etmediği sıkıntısının de senatörler tarafından FTC’ye iletilen soruşturma talebinin bir kesimi olduğu öğrenildi.

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması FTC’nin telaşa kapılmasına Sebep olmuştu. Bu şirkette birçok kişiyi kovan, Yönetim takımını temizleyen ve kendisini Biricik yetkili ilan eden Musk için yazılan mektupta şu kelamlara yer verildi:

Son haftalarda Twitter’ın yeni işvereni Musk, platformun güvenilirliği ve güvenliğinin altını oyan telaşlandırıcı adımlar attı. Ayrıyeten Musk, dolandırıcılık ve tehlikeli şahıslarca istismar edileceğine dair Aleni ihtarlara Karşın yeni özellikler getirdi.

Popüler toplumsal medya markasının Emniyet ve kapalılık mevzularında attığı adımları çok yeterli bilen birtakım üst seviye yöneticilerin Twitter’da çalışmayı bırakması FTC yetkililerinin başında soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu. Gözler FTC’nin senatörlerin mektubuna vereceği yanıtta.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir