Elon Musk, Tesla’nın gelecek planlarını açıkladı! Karşınızda Master Plan 3

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
Elon Musk, Tesla’nın fosil yakıtları ortadan kaldırmak ve dünyayı sürdürülebilir güce dönüştürmek için global efora öncülük edeceği “Master Plan 3” vizyonunu açıkladı. Tesla Master Plan 3 kısaca, daha Fazla elektrikli otomobil üretmeyi, yenilenebilir güce geçişi ve sürdürülebilirliği Temel Meydan bir vizyon beyanı pozisyonunda.

Musk, Tesla Master Plan 3 ile Bir arada var şebekeye yenilenebilir güç eklemeyi, daha Çok elektrikli araç üretmeyi, konutlara ve binalara ısı pompaları kurmayı, endüstriyel uygulamalar hidrojen kullanmayı, sürdürülebilir yakıtlı uçaklar ve tekneler inşa etmeyi planlıyor. Musk’ın planı “sürdürülebilir bir güç uygarlığı” yaratmak diyebiliriz.

10 trilyon dolar yatırım

Tesla, yenilenebilir güçten Sıkıntı Meydan bu sürdürülebilir geleceği gerçekleştirmek için 10 trilyon dolarlık yatırım alacağını varsayım ediyor. Musk bunun “küresel iktisada nazaran Aka bir sayı olmadığını” söyledi. Musk, “Dünya üzerinde sürdürülebilir bir güce giden Aleni bir yol var. doğal Ömür alanlarının yok edilmesini gerektirmez. Misli olmamızı, elektriği kullanmayı bırakmamızı ve soğukta olmamızı falan gerektirmiyor.”

Bu vizyona ulaşmanın Aka bir kısmı, dünyanın güç depolama kapasitesini 240 TWh’ye çıkarmak gerekiyor. Tesla yöneticileri, bunun Kıymetli ölçüde cevher çıkarmaya gerek kalmadan gerçekleştirilebileceğini söyledi. Musk, Dünya’daki bütün nikelin sadece yüzde 30’undan daha azına muhtaçlık duyulacağını argüman ediyor.
Musk, rüzgar ve güneş de iç olmak üzere yenilenebilir güç tesislerinden ve plan için Gerekli heyetimin Dünya yüzeyinin “yüzde 0,2’sinden daha azını” kaplayacağını söyledi. bütün bunlar nasıl gerçekleşecek belgisiz lakin Musk, kısa mühlet içinde bir yönerge hazırlanacağının kelamını verdi.

Plan hakkında soru işaretleri var

Master Plan 3 duyurusu Tesla’nın Teksas Gigafactory tesisinde yapıldı ve beklenenin tersine yeni araçlardan Laf edilmedi. Tesla sadece daha verimli üretim çizgisini sergiledi. Bu montaj sınırında aracın yalnızca bir Defa inşa edilmesi hedefleniyor ve buna boya süreci de dahil. Ayrıyeten Tesla yeni nesil tahrik ünitelerinde Az toprak mineralleri kullanmayacağını da söyledi.

Öte yandan Tesla, 2006’da duyurulan birinci Master Plan gayelerine ulaşılmış olsa da 2016 yılındaki Master Plan 2 maksatları Aka ölçüde gerçekleşmedi. Master Plan 2, güneş gücünde büyüme, bütün anne kategorilerde apansız Çok araç, tam otonom sistem ve şoförlerin Tesla araçlarıyla edilgen gelir elde etmesini hedefleyen robotaksi ağı öngörüyordu. Bunlarda yalnızca minik adımlar atıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir