Elon Musk, koltuğunu geri aldı! İşte dünyanın en zengin 5 ismi

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
2022 yılı Elon Musk için Fazla da yeterli geçmedi, en azından şahsi serveti açısından. Çünkü, geçtiğimiz Yıl Tesla paylarında yaşanan Aka düşüler bir Üleş sahibi olarak Musk’ın da servetini direkt etkiledi. Hatta Musk bu nedenle, 100 milyar dolar kaybeden birinci insan olmuştu. Fakat artık işler rayına oturmuş üzere görünüyor.

Musk, koltuğunu Geri aldı

Toplamda 5 şirketin CEO’su yahut kurucularından olan – Twitter, Tesla, SpaceX, Neuralink, The Boring Company – Musk, satın aldığı toplumsal medya mecrası Twitter’ın sakinleşen tesirleri ve artan Tesla payları ile Bir arada şahsî servetine kısa müddette 50 milyar dolar ekledi. Bu artış ile Musk, Bloomberg milyarderler listesinin en tepesine çıkarken en yakın rakibi Bernard Arnault ise ikinciliğe düşmüş oldu. Lakin ortalarındaki ayrım hayli az diyebilirim. Bu yazıyı yazarken Musk’ın serveti 187 milyar dolar düzeyindeydi. Arnault ise 185 milyar dolar değere sahip.

Listenin devamına baktığımızda ise üçüncü sırada 117 milyar dolarlık servetiyle Jeff Bezos’u ve onu 114 milyar dolar ile yakından takip eden Bill Gates’i görüyoruz. Bununla Birlikte bu liste bizlere teknoloji firmalarının geçen yıla nazaran daha rahat bir pozisyona geldiğini de gösteriyor. Çünkü teknoloji firmalarının başındaki isimlerin servetleri Önemli bir yükseliş içerisinde. Bu da teknoloji sanayisindeki toparlanmaya işaret ediyor diyebiliriz.

Dünyanın en Varlıklı 5 insanı

  1. Elon Musk – 187 milyar dolar
  2. Bernard Arnault – 185 milyar dolar
  3. Jeff Bezos – 117 milyar dolar
  4. Bill Gates – 114 milyar dolar
  5. Warren Buffett – 106 milyar dolar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir