EGM’den İstanbul’da meydana gelen patlamaya ilişkin sosyal medya açıklaması!

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Emniyet genel Müdürlüğü (Türk Polis Teşkilatı) tarafından yayımlanan ilgili basın açıklamasında Siber Kabahatlerle Uğraş Daire Başkanlığı ve ona bağlı olan Vilayet ünitelerince sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü bildirildi.

 

EGM: Sanal devriye faaliyetleri yürütüyoruz

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama olayının akabinde endişe ve panik yaratmak hedefiyle provokatif içerikli paylaşımlar yapan 25 hesabın takip edildiğini belirten Emniyet genel Müdürlüğü, sanal devriye faaliyetlerinin 7/24 aslına nazaran yürütüldüğünü duyurdu.

EGM’nin ilgili açıklaması aşağıda mevcut:

Siber Cürümlerle Uğraş Daire Başkanlığı ve bağlı Vilayet ünitelerince, kanunların verdiği yetki ve mesuliyet çerçevesinde, cürüm ve suçlularla uğraş gayesiyle internet ortamında 7/24 temeline nazaran sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu kapsamda 13.11.2022 tarihinde İstanbul/Beyoğlu’nda meydana gelen “Patlama” olayına yönelik toplumsal medya platformlarında, vatandaşlarımız ortasında kaygı ve panik yaratmak maksadı barındıran, vatandaşlarımızı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik eden provokatif içerikli paylaşımlarda bulunduğu bedellendirilen 25 hesap yöneticisinin tespiti yapılmış, ilgili makamlara gönderilmiştir.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir