Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Dizüstü bilgisayarının içine bıçak gizleyen adam uçağa binerken yakalandı

Dizüstü bilgisayarının içine bıçak gizleyen adam uçağa binerken yakalandı

admin admin -
70 0
Richmond Milletlerarası Havalimanı Emniyet Denetim noktasında bir adam, X-ray aygıtının dizüstü bilgisayarının içinde gizlenmiş bir bıçak olduğunu göstermesinin akabinde durduruldu.

11 Kasım Cuma günü, havalimanındaki kontrol noktası X-ray aygıtında çalışan bir Ulaştırma Emniyet İdaresi (TSA – Transportation Security Administration) vazifelisi, bir yolcunun el çantasının içinde bıçak üzere görünen bir şey gördü. Çanta arandı lakin vazifeliler bıçağı bulamadılar. Bunun üzerine çantadaki her bir eşya ayrılarak tekrar X-ray aygıtından geçirildi.

Para cezası veriliyor

Ortaya çıkan imaj, bıçağın yolcunun dizüstü bilgisayarının (Gigabyte Aorus oyuncu bilgisayarı olduğu düşünülüyor) içinde olduğunu gösteriyordu. TSA vazifelileri dizüstü bilgisayarı modüllerine ayırdı ve bilgisayarın içine gizlenmiş iki ucu keskin bir bıçak buldu. Kuşkulu birinci olarak dizüstü bilgisayarının içinde bir bıçak olduğunu bilmediğini söyledi. Lakin daha sonra bıçağın kendisine ilişkin olduğunu itiraf etti.

TSA’nın politikasına göre, çift kenarlı bıçaklar, hançerler, fırlatma yıldızları (3D baskılı ninja yıldızları dahil), baltalar, et satırları ve öbür daha keskin objeler 390 ila 10.700 dolar arasında değişen Nakit cezalarına yol açabiliyor. Kimliği, nereye seyahat ettiği ve bıçağı dizüstü bilgisayarının içine saklama gayesi da iç olmak üzere yolcu hakkında daha Çok bilgi açıklanmadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir