DDTECH telekom pazarında 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama gerçekleştirdi

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Turkcell ve Vodafone’a kimlik doğrulama ve evrak imzalama hizmeti sunan DDTECH, iki firmanın 81 vilayetteki mağazalarında bugüne kadar 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama gerçekleştirdiğini duyurdu.

DDTECH, yeni kimlik kartlarının içindeki sertifika ile Yaş imza gerekmeden doküman imzalama imkanı sunuyor. Telekom firmalarının yanı Dizi pek Fazla daldaki firmalara kimlik doğrulama hizmeti sunuyor. Bu sayede kimlik sahteciliğinin önüne geçiliyor.

DTECH CEO’su Gökhan Tahtacı, geliştirdikleri kimlik doğrulama hizmetinin bugün telekomünikasyon kesiminin iki Aka firması olan Turkcell ve Vodafone tarafından, Türkiye’nin 81 vilayetindeki binlerce mağazada kullanıldığını belirtti. Tahtacı, iki operatörün mağazalarında gerçekleştirdiği aktivasyon, Çağ üzere abonelik süreçleri kapsamında standart kart okuyucularla 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama süreci gerçekleştirildiğini söyledi.

Kimlik kartının PIN kodunu girmek kâfi oluyor

TÜBİTAK BİLGEM Amel birliği ile doküman Yönetim sistemlerine entegre olarak çalışan kart okuyucular hem kimlik doğrulama hem de doküman imzalama süreçlerinin büsbütün kağıtsız formda yürütülmesine imkân tanıyor. Kullanıcılar, Turkcell ya da Vodafone mağazalarında gittikleri vakit, abonelik süreçlerinde gereken evrak onaylarını DDTECH’in geliştirdiği kart okuyucular aracılığıyla imza atmadan, yalnızca e-Devlet’ten öğrenebilecekleri T.C. kimlik kartlarının PIN kodunu tuşlayarak yapabiliyor. DDTECH’in kart okuyucuları bugün telekomünikasyon dışında finans, sıhhat, güç üzere bölümlerin de kullanımına uygun.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir