Cyberpunk 2077’nin yeni güncellemesi FSR 2.1 desteğini getiriyor: Yeni nesil konsollara performans artışı

Genel Kas 09, 2022 Yorum Yok
Uzun bir bekleyişin akabinde 2020 yılında çıkış yapan Cyberpunk 2077, Önemli performans problemleri ve oyun bozan kusurları ile Aka tenkitlere maruz kalmıştı. Uzun mühlet boyunca yeni jenerasyon güncellemesine de kavuşmayan oyun, geçtiğimiz aylarda Önemli güncellemeler aldı ve Cyberpunk: Edgerunners dizisinin çıkışı ile tekrar tanınan bir pozisyona yükseldi. Oyun üzerinde Önemli çalışmalar yapan CD Projekt Red, yeni güncellemesi ile hem PC hem de konsollarda performans artışı sağlıyor.

Yeni jenerasyon konsollara performans artışı

Polonyalı geliştirici CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için 1.61 güncellemesini yayınladı. Birçok yanılgı düzeltmeleri ve küçük NPC geliştirmeleri içeren güncelleme, PC ve yeni jenerasyon konsollara AMD’nin FidelityFX Muhteşem Resolution 2.1 desteğini getiriyor. FidelityFX Harika Resolution, Çeşitli algoritmalarla oyun grafiklerini akıllı bir formda ölçeklendiriyor ve oyun performansında artış sağlıyor. 

Xbox Series S ve Xbox Series X, Microsoft’un Xbox Geliştirici Kit’i tarafından FSR teknolojisini desteklese de Sony, PS5 sistemi için bu takviyesi resmi olarak sunmuyor lakin görünüşe nazaran CD Projekt Red bu teknolojiyi PS5 sistemi üzerinde de başarılı olarak kullanabilmiş. Cyberpunk 2077’nin şu anki hali hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir