Cooler Master’ın ilginç kasası panelleri ısı dağıtıcı olarak kullanıyor

Anakart Driverları, Donanım Oca 14, 2023 Yorum Yok
Günümüzde işlemci ve ekran kartlarının performansı arttıkça soğutma sistemlerinin de birebir oranda güçlenmesi gerekiyor. Üreticiler farklı tahliller kullanarak en düzgün soğutma performansını sağlamaya çalışıyor.

Cooler Master Cooling X nedir?

Cooler Master tarafından Cooling X adıyla yürütülen kasa tasarımı patent başvurusu yapılmış eşsiz bir proje. Sıvı soğutma sisteminin bütün kasayı kaplaması sağlanarak en güzel ısı dağıtımı hedeflenmiş.

Projede havayı ısı boruları ile dağıtmak yerine alüminyum kıyı panelleri kullanılıyor. kıyı panellerinde yer Meydan kanallar sıvı soğutmadan gelen sıcaklığı dağıtmak için kullanılıyor. Radyatör ise arka panelde yer alıyor ve faal ventilasyon barındırıyor.

CES 2023 fuarına getirilen Cooling X dizaynında AMD Ryzen 9 5950X işlemci, Radeon RX 6800 XT ekran kartı, 64GB’a kadar DDR4 3200MHz RAM, 2 adet 2TB SSD, 850W 80 Plus Gold SFX Sıkıntı kaynağı üzere bileşenlere sahip. Bununla Birlikte Cooling X bir kod ismi ve firma tasarımı geliştirmeye devam ediyor. Yıl içerisinde bu kasaları farklı bir İsim altında firmanın portföyünde göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir