Çin, 5G ve 6G’de vites artırıyor: 600 bin 5G baz istasyonu daha kurulacak

Genel Mar 09, 2023 Yorum Yok
Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Jin Zhuanglong, 5G ağlarının inşasını ve dağıtımını hızlandıracaklarını açıkladı. Beşinci jenerasyon taşınabilir irtibat teknolojisinde ön sıralarda yer Meydan şark Asya ülkesi ayrıyeten 6G araştırma ve geliştirme çalışmalarına da hız verecek.

Bakana nazaran Çin şu anda 5G gelişiminin ön saflarında yer alıyor. diyar hali hazırda 2.54 milyondan Çok 5G baz istasyonu kurdu ve 5G takviyeli akıllı telefon kullanıcılarının sayısı 575 milyon kişiyi aştı. Jin bu Yıl 5G baz istasyonu sayısına 600 bin ekleme yapacaklarını söyledi.

6G çalışmaları hızlanıyor

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanı 5G’nin madencilik, limanlar, enerji ve havacılık iç olmak üzere büyük endüstriyel sektörlerin yarısından fazlasında kullanıldığını belirtti. Ayrıyeten Özellikle endüstride süper hızlı kablosuz teknolojinin uygulama kapsamının genişletilmesi davetinde bulundu.

Çin’in 6G ile ilgili araştırma yapmak üzere bir çalışma kümesi kurduğu biliniyor. IMT-2030 (6G) isimli oluşum, altıncı jenerasyon taşınabilir irtibat teknolojisi ve milletlerarası Amel birliğinin geliştirilmesi için Çin’in amiral gemisi platformu olacak. Bu da 6G teknolojisinin gelişimini hızlandıracak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir