ChatGPT’de kriz! Sadece sohbet değil kredi kartı bilgilerı de sızmış olabilir

Genel Mar 26, 2023 Yorum Yok
OpenAI, 20 Mart Pazartesi günü ChatGPT’yi neden çevrimdışı bıraktığına dair yeni detayları açıkladı ve artık Hadise sırasında kimi kullanıcıların ödeme bilgilerinin de iç olduğu hisli bilgilerin açığa çıkmış olabileceği aktarılıyor.

Hassas kullanıcı bilgileri açığa çıktı

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, redis-py isimli açık kaynak kütüphanesinde açığa çıkan bir önbelleğe alma sorunu ortaya çıktı. Bu sıkıntıdan Dolayı birtakım etkin kullanıcılara Öbür bir kullanıcının kredi kartının nihayet dört hanesi ve son kullanma tarihi ile birlikte ismi ve soyadı, e-posta adresi ve ödeme adresi gösterilmiş durumda. 

Şirket, ödeme bilgisi sızıntısının 20 Mart günü belli saat aralıklarında hizmeti kullanan ChatGPT Plus abonelerinin yüzde 1,2’sini etkilemiş olabileceğini belirtiyor. Ödeme bilgilerinin yanı Dizi ayrıyeten, Hadise sırasında gönderilen kimi abonelik onay e-postalarının yanlış şahıslara gitmiş olabileceği ve bunların Yine kredi kartı numarasının nihayet dört hanesini içerdiği aktarılıyor. 

OpenAI tarafından yapılan açıklamaya nazaran kredi kartı numaralarının tamamı hiçbir Vakit ifşa edilmedi. Bununla Birlikte birtakım kullanıcılar kartlarından Nakit çekilmeye çalışıldığını belirtiyor. Önbelleğe alma meselesinin bu tip yanlışlara tekrardan yol açmaması için OpenAI Gerekli ek Emniyet düzenlemelerin yapıldığını söylüyor. Ayrıyeten meseleden etkilenen kullanıcıları uyarmak için de bağlantıya geçilecek.

Esasında emsal bir Hadise 2015’te Steam’de de olmuştu. Kimi Steam kullanıcıları Öbür kullanıcıların hesap bilgilerini içeren sayfaları görmüştü. OpenAI, Yapay zekanın potansiyel Emniyet ve güvenlik sonuçlarını araştırmak için Önemli çalışmalar yaparken Fazla âlâ bilinen bir Emniyet meselesine kurban gitmesi de başka bir ironi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir