ChatGPT’de açık bulana 20 bin dolar ödül verilecek

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
OpenAI tarafından Kasım 2022’de hayatımıza sokulan ChatGPT, tanınan kalmaya ve pek Fazla alana yayılmaya devam ediyor. Bununla Birlikte OpenAI, ChatGPT için Bug Bounty isminde bir Ödül programını devreye aldığını açıkladı. Firma, bu program kapsamında ChatGPT’de Aleni bulanlara para ödülü verecek.

ChatGPT’te Aleni bulanlara Ödül verilecek

OpenAI, süreci yönetmesi için BugCrowd ile iştirak kurmuş durumda. Bu bağlamda firmaya bildirilen Emniyet açıklarının, kusurların ve Emniyet kusurlarının ciddiyetine ve tesirine bağlı olacak Türlü mali teşvikler sunulacak. para ödül, açığın ciddiyetine nazaran 200 dolar düzeyinden 20.000 dolar düzeyine kadar çıkacak.

Yayınlanan Ödül sayfasına nazaran halihazırda 14 Aleni ödüllendirilmiş ve ortalama Ödül ölçüsü yaklaşık 1.300 dolar olarak gerçekleşmiş durumda. Gönderilen taleplere ise ekseriyetle üç saat içinde Olumlu ya da Olumsuz biçimde Geri dönüş yapılıyor. Emniyet açığı kapsamına iç olanla ortasında ChatGPT, OpenAI API’leri, OpenAI web siteleri ve daha fazlası bulunuyor.

OpenAI, yaklaşık yedi yıldır Yapay zeka teknolojisi üzerinde çalışıyor. Kurucuları ortasında Elon Musk’ın da bulunduğu fakat Ünlü milyarderin 2018 yılında şirketten ayrıldığını belirtelim. Musk’ın ayrılığı sonrasında biraz daha kar maksadı güden bir kurum haline evrilen OpenAI, gereksinim duyduğu finansmanı Microsoft’ta bulmuştu. Microsoft’un halihazırda 13 milyar dolardan Çok yatırım yaptığı biliniyor. OpenAI’ın pahası ise 30 milyar dolar düzeylerine erişmiş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir