Apple, AirPods’ları mağazada güncelleyecek

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
Apple, AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max için yeni yazılım güncellemesini sundu. Kullanıcılar, AirPods’larını iPhone, iPad yahut Mac üzerinden kablosuz olarak güncelleyebiliyor lakin Apple aygıta sahip olmayan kullanıcılar için yeni yazılımı yüklemenin bir yolu yok. Güncellenen AirPods yazılım dayanağı dokümanında Apple’ın bu durumdaki kullanıcılar için bir önerisi göze çarpıyor: AirPods’u güncellemek için Apple Store yahut Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Apple: AirPods’u güncellemek için randevu alabilirsiniz

Apple, “yakınınızda Apple aygıtı yoksa, yazılım güncellemesi için Apple mağazaları yahut yetkili servisten bir randevu alabilirsiniz.” diyor. Şirketin bu tavsiyesi Fazla Enteresan gelebilir; AirPods’u olan birinin esasen bir Apple aygıta sahip olduğunu, Apple ekosisteminde olduğunu düşünebilirsiniz lakin Android telefon ve Windows PC kullanıcıları için AirPods güncellemelerini almanın Biricik yolu. Apple, Android aygıtlar için şu anda sırf Beats uygulamasını sunuyor.

Tüm AirPods’lar güncellendi

Apple, AirPods’ları Uzaklık orta güncelliyor fakat sürüm notları belirtmediğinden hangi kusurların düzeltildiği, yenilik gelip gelmediği soru işareti olarak kalıyor. AirPods’ları Apple aygıtlardan bile güncellemek pratik değil; WiFi’a bağlı bir Apple aygıtın yakınında ve şarjdayken otomatik olarak güncelleniyor. Bluetooth menüsünde listelenen AirPods yanında “i” butonuna dokunarak yazılım sürümünü Denetim edebiliyorsunuz. Şimdiki sürüm; AirPods Pro 2. kuşak, AirPods Pro ve AirPods 2 ve 3. jenerasyon, AirPods Max için 5E133. AirPods 1. jenerasyon için 6.8.8.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir