ChatGPT sohbet robotu Time dergisine kapak oldu

Genel Şub 20, 2023 Yorum Yok
ChatGPT fırtınası bütün dünyayı kaspıp kavururken Time dergisi de buna kayıtsız kalamadı. Dünyaca Ünlü haber mecmuası 27 Şubat – 6 Mart 2023 tarihli sayısının kapağında, OpenAI’nin Yapay zeka tabanlı sohbet robotuyla yapılan bir diyaloğa yer verdi.

Yapay zeka ile sohbet eden Time editörleri sohbet robotuna yapay zeka patlamasını ve yükselişini özetleyen, ayrıyeten bu trendin bir kesimi olmaya çalışan teknoloji şirketlerini ele Meydan kapsamlı bir makalede kullandıkları başlık hakkındaki fikirlerini sordu.

Time’ın makalesini değerlendirdi

Kapakta yer Meydan ekran manzarasına bakılırsa ChatGPT Laf konusu başlığı “düşündürücü” ve “dikkat çekici” olarak pahalandırıyor. Tıpkı vakitte ilgili makalenin Yapay zekanın potansiyel riskleri hakkında halk şuurunu artırmaya Yardımcı olabileceğini de ekliyor.

Time mecmuası 1923 yılında yayın hayatına başladı. Birinci kurulduğu günden bu yana yeni olaylar, siyaset, Amel dünyası, sıhhat, ilim ve cümbüş hususlarında bilgilendirici içeriklere yer veriyor. Time mecmuası bugüne kadar daima kapaklarıyla isminden Laf ettirmiştir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir