Çeyrek satışları açıklandı: Samsung, Apple’ın önüne geçti

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2022’nin nihayet çeyreğinde akıllı telefon pazarında Apple’ın gerisinde kalmıştı fakat 2023’ün birinci çeyrek raporunun açıklanması ile firma, tekrar birinciliği elde etti.

Samsung, Apple ve Xiaomi birinci üçte

Ünlü araştırma firması Canalys, 2023’ün birinci çeyreği için akıllı telefon pazarından bir rapor yayınladı. Rapora nazaran Samsung, %22’lik pazar payı ile birinciliğe yükselirken Apple %21’lik pazar payı ile ikinciliğe sahip. Xiaomi, evvelki seneye nazaran pazar yüzdesi kaybetse de üçüncülüğü korumuş. OPPO ise küçük bir yüzde yükselişi göstermiş. Firmaya nazaran akıllı telefon pazarı, bu çeyrekte 300 milyon satışın altında kalmış ve %12’lik bir düşüş göstermiş.

Samsung, geçtiğimiz yılın birinci çeyreğinde de birinci olsa da geçtiğimiz yılın nihayet çeyreğinde Apple’ın gerisinde kalmıştı. Fakat Galaxy S23 serisinin satışlarının, Galaxy S22’den %70 daha yüksek olması Güney Koreli firmanın işine yaramışa benziyor. nihayet yıllarda akıllı telefon pazarı Önemli düşüşler görse de Canalys, Yıl sonunda pazarın stabilize olacağını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir