Bütçe telefonu Pixel 7a fiyatı ve ön sipariş hediyesi açıklandı

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Yaklaşmakta olan Google I/O 2023 etkinliğinde Pixel 7a, Pixel Tablet ve Pixel Fold iç üzere yeni nesil aygıtların tanıtılması bekleniyor. Artık 10 Mayıs tarihli aktifliğe sayılı günler kala, Pixel 7 serisinin bütçe modeli Pixel 7a’nın fiyatı ve ön sipariş hediyesi gün yüzüne çıktı. 

Pixel 7a fiyatı ve ön sipariş ikramı aşikâr oldu

Son sızıntılar, Pixel 7a’nın Avrupa’da 509 euro fiyat etiketine sahip olacağını söylüyor. küçük bir kıyaslama ile bu fiyatın Pixel 6a’dan 50 euro daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Lakin Google, bütçe telefonuna eşlik edecek 100 euro pahasında bir ön sipariş armağanı ile karşımıza çıkacak.

Fransa merkezli bir perakende kanalına nazaran Pixel 7a, ön siparişe Özel 100 euro değerinde Pixel Buds A-Serisi kulaklıkla Bir arada sunulacak. Öte yandan bunun Fransa’ya Özel bir muahede olup olmadığı şimdi net değil. Lakin misal tekliflerin öbür pazarlarda da var olması kuvvetle mümkün.

Pixel 7a için ön siparişlerin 10 Mayıs tarihli Google’ın I/O etkinliğinde başlayacağı ve 22 Mayıs’a kadar devam edeceği söyleniyor. Ön sipariş sevkiyatları ise, Mayıs ayının dördüncü haftasında başlayacak.

Pixel 7a beklenen özellikler

Pixel 7a’nın ön tarafta FHD+ çözünürlük ve 90Hz yenileme suratı sunan 6,1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Kamera kısmında ise 64MP birincil, 13MP ultra geniş ve 13MP selfie sensörleri bulunacak. Kaputun altında ise bütçe telefonu, Google Tensor G2 işlemci, 18W süratli şarj dayanağı ve IP67 (suya ve toza karşı dayanıklılık) sertifikası ile vitrine çıkacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir