Brezilya, kutusundan şarj aleti çıkmayan yüzlerce iPhone’a el koydu

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Amerikan teknoloji devinin bu Güney Amerika ülkesindeki iPhone satışları Tekrar tehlike altında. 2 ay Evvel Apple’ın şarj aletini telefondan farklı bir halde satma siyasetinin Etraf dostu olduğuna inanmadığını deklare eden Brezilya, kendisine bu mevzuda konulan yasağı dinlemeyen Apple’a Evvel 2.38 milyon dolar Nakit cezası vermişti.

Apple’ın perakende mağazalarına baskın yapıldı

Bu cezayı umursamayan Apple daha sonra Brezilya tarafından 19 milyon dolarlık bir cezaya daha çarptırıldı. Brezilya eşitlik Bakanlığı, Apple’ın bu esas tanımaz haline bir nihayet vermek istiyor.

Brezilya’nın başşehri Brasilia’da Brezilya Tüketici Muhafaza Kurumu (PROCON) tarafından yapıldığı düşünülen ilgili operasyonda iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinin alıkonulduğu duyuruldu.

Apple, Brezilya’nın türel teşebbüslerine itiraz etmişti ve kendisinin Brezilya’da iPhone modellerini bu hususla ilgili son bir karar alınana kadar satabilmesini sağlayan ihtiyati Tedbir hakkına kavuşmuştu. 

Bu talep geçici nitelikteki tüzel bir müdafaa fakat Brezilya buna Karşın kendisini haklı görerek iPhone modellerine el koymayı tercih etti. Apple’ın bu ülkeden Nakit kazanması giderek zorlaşıyor. Apple ile Brezilya’nın gözü verilmesi beklenen sonuncu kararda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir