Bir sonraki TV’niz tamamen ücretsiz olabilir! Nasıl mı?

Genel May 06, 2023 Yorum Yok
Chris Anderson’un “Bedava” isimli bir kitabında önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız ve halihazırda yaşadığımız bir pazarlama taktiğinden bahsediliyordu: Eseri yahut hizmeti büsbütün fiyatsız bir formda vermek. Görünüşe nazaran bu senaryo en azından televizyonlar için gerçeğe dönüşüyor üzere duruyor.

Ücretsiz TV’ler yaklaşıyor

Teevee Corporation adlı bir startup şirketinin yapmayı planladığı şey tam olarak mağazaya gidip TV’yi alıp hiçbir şey ödemeden çıkmanız. Ve hayır, bu hırsızlık değil. Lowpass haber bülteninden alınan bir rapora nazaran, bu şirket 2023 yılı içinde bu türlü bir TV’yi piyasaya sürecek. Lakin ortada büyük bir bityeniği var. Rapora nazaran, bu TV’de Daimi reklam gösterecek ikincil bir ekran olacak. Haberde ikinci ekranda Lokal hava durumu, spor skorları ve haber başlıkları gibi şeylerin de gösterileceği belirtiliyor. anne TV aslında akıllı bir televizyon olmayacak, lakin şirket onu akıllı bir TV’ye dönüştürmek için Amazon ve oburlarının yaptıklarına emsal bir eserle satabilir.

Rapor, bu eserin kimi ayrıntılarının resmi olarak piyasaya sürülmeden Evvel değişebileceğini söylüyor. Firmanın ilgili resmi sitesine nazaran bu TV, Telly olarak isimlendirilecek. Sitede “Renkli TV’den bu yana TV’nin başına gelen en Aka şey” sloganı da dikkat çekiyor.

Pluto TV, Tubi ve başkaları üzere fiyatsız, reklam dayanaklı yayın hizmetlerinin yükselişi, reklam takviyeli bir televizyon konseptini temelde Muhtemel kılıyor. Bununla birlikte, şirketin potansiyel reklamverenleri içeriklerinin sahiden görüntülendiğine dair ikna etmesi de gerekiyor. Umarız yakında bu teşebbüs ve reklam tabanlı TV hakkında daha Çok bilgi ediniriz. Lakin genel olarak Fikir Farklı ve merak uyandırıcı. Chris Anderson kitabında gelecekte tayyare biletlerine hiç fiyat ödemeyeceğimizi, koltuğumuzun ekranında gösterilen reklamların fiyatı karşılayacağını söylüyordu. Sanırım biraz farklı da olsa bu pazarlama taktiği hayatımıza girebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir