Bill Gates’ten Elon Musk’a gönderme: Mars’a gideceğime aşıları finanse ederim

Genel Şub 04, 2023 Yorum Yok
Dünyanın en Varlıklı iki insanı Bill Gates ve Elon Musk, tıpkı fikirde olmaktan uzaklar. İkili geçmişte halka Aleni tartışmalar yaşamıştı ve artık eski Microsoft işvereni Gates, Mars’a gitmektense aşıları finanse etmeyi tercih edeceğini söyleyerek Musk’ın Mars’a misyonlarını amaç aldı.

Bill Gates’ten Elon Musk’a gönderme

Bill Gates, BBC’ye verdiği bir röportajda gazeteci Amol Rajan’ın Mars’a gitmenin Nakit için düzgün bir kullanım olup olmadığı sorusunu cevapladı: “Aslında Mars’a gitmek oldukça değerli. Kızamık aşısı satın alabilir ve 1000 dolara hayat kurtarabilirsiniz. Bu da sizi Mars’a gitmeme konusunda bir nevi ikna ediyor.” Bilindiği üzer Musk, SpaceX ile Bir arada Mars’ı kolonileştirme planlarını uygulamak istiyor.

Gate’in karşılığı, temel olarak geçmişte çatıştığı Elon Musk’a yönelik bir gönderme olarak görünüyor. İkili ortasında geçmişte kimi atışmalar yaşanmıştı. Gates bir kezinde, salgın devrindeki kapanma ve Covid-19 enfeksiyon sayılarına karşı konuşan Musk’ın yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini, Twitter hakkındaki Anlatım özgürlüğü planlarının platformu daha da kötüleştireceğini söylemişti. Öte yandan Gates, eski eşi Melinda ile Birlikte kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla dünya çapında aşı araştırma ve dağıtımına milyarlarca dolar akıttı ve bu alandaki harcamalarına devam ediyor.

Gates’in Musk hakkında söyleyecek kimi Olumlu şeyleri vardı. Twitter sahibini “mega-hayırseverler kulübü”ne katılmaya teşvik edip etmeyeceği sorulduğunda Gates, “Evet, bence bir gün Aka bir hayırsever olacak. Açıkçası Tesla üzere şeyler, bir hayırseverlik tipi olmasa bile Olumlu bir tesire sahip.” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir