Beklenen Discord sesli sohbet desteği PlayStation 5’e geliyor

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Sony PlayStation kullanıcıları hayli uzun bir müddettir Discord’un konsollarında çalışmasını bekliyordu. Hem PlayStation hem de Discord tarafından yapılan yeni İzah ile Bir arada Discord sesli sohbet özelliğinin beta test kullanıcıları için bugünden itibaren PS5 konsollarına geldiğini duyurdu.

Discord, PS5’e geldi

PS5’in beta test kullanıcılarına sunulan yeni Discord özelliği şimdilik ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki konsol sahipleri tarafından kullanılabiliyor. PS5 sahipleri Ayarlar > Kullanıcılar ve Hesaplar > Temaslı Hizmetler yolunu kullanarak Discord uygulamasını ile hesaplarını birbirine bağlayabilecek.

Fakat Xbox’un bilakis Sony, “PS5 konsolunuzda bir Discord sesli sohbeti başlatmak için taşınabilir aygıtınızda yahut bilgisayarınızda Discord uygulamasını kullanmanız gerektiğini” söylüyor Münasebetiyle taşınabilir Aygıt yahut bilgisayarınızı kullanmadan PS5’teki Discord sunucularına direkt erişmek Mümkün değil. Halihazırda Xbox sahipleri telefon yahut PC kullanmadan konsol üzerinden ses kanallarına katılabiliyor. Test sürecinden sonra Sony’nin bu eksikliği gidermesini umuyoruz.

PS5’e yeni özellikler eklendi

Discord dayanağının yanı Dizi PS5’te 1440p çözünürlük için Değişken Yenileme Suratı (VRR) takviyesi de getiriliyor. Sony ayrıyeten, paylaşım ekranı özelliğinin ve PS5 Denetim panelindeki Küme sohbetlerinde de kimi iyileştirmeler yaptı. ek olarak artık Biricik tek ekran manzaralarını yahut oyun kliplerini manuel olarak seçip yüklemek mümkün.

 

Sony ayrıyeten PS4’teki kayıtlı dataları PS5’e aktarmayı kolaylaştırıyor. PS5’e eski PS4 oyununu indirdiğinizde/yüklediğinizde kayıtlı dataların olduğuna dair Çabucak üstteki ekran imgesindeki üzere bir bildirim gösterilecek. bütün bu özellikler ve diğer değişiklikler önümüzdeki aylarda bütün kullanıcılara sunulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir