ABD ve Hindistan, Çin’e karşı güçlerini birleştiriyor

Anakart Driverları, Donanım Şub 02, 2023 Yorum Yok
Gerek Amel gücü olsun gerek askeri teknolojiler olsun gerekse irtibat altyapısı olsun Çin agresif bir hakimiyete sahip durumda. Devletin büsbütün Özel kesimi Denetim ettiği ve siber ajanlık faaliyetlerinde bulunduğunu öne süren ABD, Türlü ambargolar ile önüne geçmeye çalışıyor lakin Çinli firmalar küresel çapta pek Fazla Değerli altyapıya kendisini yerleştirmişti. Asıl güç olan bunları yenileri ile değiştirmek.

ABD ve Hindistan bir ortaya geldi

Çin ile uzun müddettir ticari yahut askeri tansiyon içerisinde olan ABD ve Hindistan güçlerini birleştirme kararı aldı. Joe Biden bu Amel birliği ile askeri ekipman, yonga ve Yapay zekâ konusunda Çin’e karşı rekabet edeceklerine inanıyor.

Hindistan’ın Telekom altyapısı Çin tarafından, askeri ekipman altyapısı da Rusya tarafından desteklenmişti. Artık ABD firmaları bu iki alanda Hindistan’ın bağımlılıktan kurtulması için çalışacak.

Diğer taraftan Hindistan da ABD’nin birtakım teknolojilerinin geliştirilmesine dayanak olacak. General Electric firmasının tayyare jet motorlarının üretiminin Hindistan’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir