AYANEO NEXT 2 konsolu harici grafik birimi ile geliyor

Genel Oca 20, 2023 Yorum Yok
Taşınabilir konsol dendiğinde Steam Deck’ten sonra akla birinci gelen İsim olan AYA NEO yeni yıla da fırtına üzere başlıyor. AYANEO NEXT 2 konsolu harici grafik ünitesi ile bu sınıfta Kıymetli bir pozisyona yükselecek.

AYANEO NEXT 2 neler sunacak?

AYANEO NEXT 2 aslında Ryzen 6000 APU yahut Intel Alder Lake işlemci seçeneği ile geçen Yıl tanıtılmıştı fakat firma strateji değişikliği yapıyor. En yeni Ryzen 7000 taşınabilir işlemciler sunacak olan konsol bir de harici grafik ünitesi barındıracak.

8 inçlik bir ekrana sahip olan konsolun grafik ünitesi konusunda bir bilgi yok fakat firmanın Ryzen 7000 içerisinde yer Meydan grafik ünitesine atıf yaptığı varsayım ediliyor. Muhtemelen Ryzen 7040 serisi ile gelen Navi 3x grafik ünitelerine yer verilecek.

Tasarım tarafında da kenarlara yanlışsız büyüyen denetimci kollarından vazgeçilerek geriye yanlışsız genişleyen bir tercih edilmiş ve ön yüzey büsbütün düz hale getirilmiş. Piyasadaki en kuvvetli taşınabilir konsol olma özelliğine sahip AYANEO NEXT 2 için önümüzdeki haftalarda bir lansman yapılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir