Asus ROG Phone 7D doğrulandı: Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında hem oyuncu hem de orta Sınıf modeller ile varlık gösteren Asus, geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen ROG Phone 6D serisinin halefi üzerinde çalışmalara başladı. Artık ROG Phone 7D olduğu tez edilen yeni bir oyuncu telefonu, Geekbench platformunda listelendi. Pekala yaklaşan telefon neler sunuyor?

Asus ROG Phone 7D kilit özellikleri aşikâr oldu

Bilindiği üzere günümüzde Asus, üst seviye yonga seti tercihini oyuncu telefonlarından yana kullanıyor. Bu noktada ”Asus AI2205_D” model numarasıyla Geekbench platformunda görüntülenen Asus ROG Phone 7D’nin, amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16GB RAM ve Android 13 işletim sisteminden dayanak alacağı onaylandı diyebiliriz. 

Sonuçlara gelirsek yeni oyuncu telefonu, platformunda Biricik çekirdek testlerinde 2.012, çoklu çekirdek testlerinde ise 5.697 puan alıyor. Hatırlayacak olursak geçen ay paylaşılan sızıntılar, Asus ROG Phone 7 serisinin ROG Phone 7, ROG Phone 7D ve ROG Phone 7 Ultimate olmak üzere Yekün üç modele konut sahipliği yapacağını ortaya çıkarmıştı. 

Bununla Birlikte Asus ROG Phone 7D’nin diğer teknik detayları bilinmiyor. Lakin yakın vakitli sızıntılara nazaran seride yer alacak bütün modeller, 165Hz AMOLED ekran ve Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile desteklenecek. Ayrıca Ultimate modelinin de 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip olduğu söyleniyor.

ROG Phone 7 serisinin Temmuz-Eylül aylarına denk gelen 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Akıllı telefonlar hakkında daha Çok ayrıntının önümüzdeki günlerde paylaşılacağını düşünüyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir