ASPİLSAN Enerji, güneş panelleriyle çadırlara enerji sağlıyor

Genel Mar 01, 2023 Yorum Yok

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı çatısı altında aktiflik gösteren ASPİLSAN Enerji, zelzele bölgesindeki vatandaşların elektrik muhtaçlığını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. ASPİLSAN, Hatay’ın Narlıca Mahallesi’ndeki çadır kente güneş panelleri kurdu.

Kurulan güneş panelleri sayesinde Narlıca Mahallesi’ndeki 200 çadıra elektrik sağlanıyor. Çadır kentteki yaklaşık 2 bin kişinin şarj, aydınlatma üzere elektrik gereksinimi karşılanıyor. Gündüz elde edilen güç depolanarak gece de çadırlara güç sağlanıyor.

ASPİLSAN’dan taşınabilir Güç kaynağı: Turna

Sarsıntılardan sonra “Turna” ismini verdikleri küçük bir depolama aygıtı da geliştirdiklerini belirten Özsoy, “Bu Kıymetli bir güç depolama aygıtı. Hem Belde cereyanı üzere elektrik alabiliyorsunuz hem de gerçek akım alıp cep telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Buradaki vatandaşlarımızın istifade etmesi için Özel olarak tasarlandı. Tıpkı vakitte da ışıldak olarak da kullanılabiliyor. Bunu da yaklaşık bir hafta içerisinde tasarlayıp bölgeye getirdik. Seri olarak üretip göndereceğiz. Bölgedeki vatandaşlarımız kullanmış olacak.” değerlendirmesini yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir