ARM kaçıyor Çin kovalıyor

Anakart Driverları, Donanım Mar 02, 2023 Yorum Yok
ABD’nin ağır ambargoları ve açıklamaları ile Batılı dizayncı yahut üreticilerin Çin’den bir halde çıkmanın yollarını aramaya başladığını görmüştük. Softbank çatısı altındaki ARM da bunlardan birisi.

ARM Çin’den çıkamıyor

Geçtiğimiz Yıl Çin’deki bütün ofislerini kapatarak çıkma kararı Meydan ARM, varlıklarını Softbank’a devretmek için müracaat yapmıştı. Ortadan geçen 10 ayda Çinli yetkililer hala başvuruyu bir sonuca ulaştıramadı.

Bu Yıl içerisinde borsaya açılma planları olan ARM, Çin’deki ARM China operasyonlarını Müstakil bir teşebbüs haline getirerek Softbank’a devretmeye karar vermişti. Böylelikle yüzde 47 olan Üleş hissesinden da vazgeçmiş olacaktı. Çin evrak işlerini geciktirdiği için ARM’ın küresel planları da gecikiyor.

Çinli birtakım yetkililer hükümetin ARM ile olan bağını kesmek istemediğini lisana getiriyor. Yonga tarafında ağır bir ambargoya maruz kalan Çin’in en azından teknoloji yardımı konusunda ARM ile bağını koparmaya yanaşmadığı gelen bilgiler ortasında. Bununla Bir arada Softbank onayların kısa mühlet içerisinde verileceğini Ümit ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir