Apple’ın reklam ajansından müşterilerine tavsiye: Twitter’daki reklamları askıya alın

Genel Kas 12, 2022 Yorum Yok
Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla başlayan kaos ve meydana gelen tutarsızlık sorunları Apple ile çalışan reklam ajansının da canını sıktı. Omnicom‘a nazaran inançlı ve sağlıklı bir ortam kurulmadığı sürece Twitter ile Amel yapılamaz.

Apple’ın reklam ajansından reklamları durdurma çağrısı

Apple’ı temsil eden Omnicom kendi müşterilerine Twitter’da reklam yayımlamak için daha Çok Nakit harcamamasını tavsiye ediyor. Bu reklamları askıya alma davetinin şimdilik kısa vade için yapıldığı Anlatım edildi.

Elon Musk’ın insanları işten atması, kimlik hırsızlığının ayyuka çıkması, üst seviye yöneticilerin istifa etmesi ve Federal Ticaret Komitesi tarafından koyulan kimi kuralların yönergelerine uyulmaması üzere imaj zedeleyeci olayların bu toplumsal medya platformunda yaşanması Omnicom’un Twitter’ı inançsız olarak nitelendirmesine yol açtı.

Kendisiyle çalışan firmaları Twitter’ın Emniyet tedbirlerini kabul edilebilir bir seviyeye getirdiğini ve bağlantı ortamının denetimini tekrar ele geçirdiğini herkese kanıtlayana kadar Twitter ile Amel birliği yapmama konusunda telkin eden Omnicom, müşterilerinin marka bedeline ziyan gelmesinden çekiniyor.

Omnicom’un kendi telaşlarını ortadan kaldırmak için Twitter’a ulaştığı bildirildi. Telaşlarından kurtulmak isteyen reklam ajansının Twitter’dan şimdilik istediğini elde edemediği belirtildi.

General Mills, Deutsche Bank, United Airlines, Air Canada ve REI üzere Kıymetli şirketler de Twitter’a reklam vermeyi bırakmıştı. Elon Musk’ın sık sık karar değiştirmesi, piyasalara itimat verici açıklamalarda bulunmaması ve Kuşku uyandıran davranışlar sergilemesi Twitter’ın geleceğini sarsmaya devam ediyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir