Apple’ın MR gözlükleri, iPhone 15 serisiyle birlikte Eylül ayında piyasaya sürülebilir

Genel Şub 25, 2023 Yorum Yok
AR gözlüklerden daha yüksek çözünürlüklü ve Apple’ın kendi işlemcisini kullanan Apple MR gözlüklerin, önümüzdeki Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen lansmanda iPhone 15 serisi ile Birlikte piyasaya sürülebilir.

Apple’ın MR gözlükleri, 2023’ün sonlarına ertelenmiş olabilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Twitter paylaşımında 2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Apple MR gözlüklerinin, mekanik bileşen, düşme testi ve yazılım geliştirme araçları ile ilgili sıkıntılar nedeniyle programın gerisinde kaldığı için 2023’ün sonlarına ertelenmiş olabileceğini ve iPhone 15 serisiyle Birlikte piyasaya sürülebileceğini söyledi.

Apple’ın kendi işlemcisi olan XR‘dan Sıkıntı alacak aygıt, hem VR (Sanal Gerçeklik) hem de AR (Artırılmış Gerçeklik) özelliklerine sahip olacak. xrOS işletim sistemini çalıştıracak aygıt, daha evvelki söylentilere nazaran 3000 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 

Ayrıca Ming-Chi Kuo, Twitter paylaşımında 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen ikinci jenerasyon Apple MR gözlüklerin birtakım ön detaylarını da paylaştı. Paylaşıma nazaran Apple’in ikinci nesil MR’si Foxconn tarafından üretilecek Müsait fiyatlı bir model ve Luxshare tarafından üretilecek daha yüksek fiyatlı bir model olmak üzere iki versiyon halinde piyasaya sürülecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir