Apple’ın karma gerçeklik başlığının maliyeti ortaya çıktı: Kaça üretilecek, kaça satılacak?

Genel May 22, 2023 Yorum Yok

Apple’ın yakında tanıtılması beklenen VR/AR başlığı ile ilgili Değerli ayrıntılar ortaya çıktı. Çinli kaynaklar aygıtın üretim maliyetinin 1.400 dolar civarında oluğunu söylüyor. Bu sayının daha Evvel beklenenden Değerli ölçüde daha düşük olduğunu belirtelim.

Minsheng Electronics’ten elde edilen bilgilere baktığımızda en değerli bileşenin 280 ila 320 dolar ortasında değişen mikro OLED ekran olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten rapor bu yılın ikinci yarısında yaklaşık 400.000 ila 500.000 adet karma gerçeklik başlığı üretilmesinin beklendiğini söylüyor.

Perakende satış fiyatı daha Evvel sızdırılmıştı

Raporda rOS (xrOS) işletim sistemine dair birtakım bilgiler de var. Oyunlar, görüntü düzenleme yazılımları ve ofis araçları da iç olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesini desteklediği vurgulanıyor. Buna ek olarak rOS ve iOS ortasında mümkün bir uyumluluk sorununa da dikkat çekiliyor.

Karma gerçeklik başlığının üretim maliyeti 1.400 dolar civarında olsa da nakliye masraflarıyla Bir arada bu sayı 1.600 dolara kadar çıkıyor. Şirkete yakın kaynaklar daha Evvel Apple’ın birinci VR/AR başlığını 3.000 dolara satmayı planladığı bildirmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir