Apple’ın iPhone SE 4 ekranı için tercih edeceği firma belli oldu

Genel Mar 06, 2023 Yorum Yok
Önümüzdeki Yıl piyasaya çıkması beklenen iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yaklaşık bir hafta Evvel ayrıntılarına yer verdiğimiz iPhone SE 4’ün artık de OLED ekranını üretecek firma hakkında taze bilgiler ortaya çıktı.

iPhone SE 4 ekranı BOE’ye emanet

Aktarılanlara nazaran Apple, iPhone SE 4’ün OLED ekranlarını Çinli Müstahsil BOE’den tedarik edecek. BOE, halihazırda iPhone 14 serisinin ekranlarının bir kısmının üretimini üstlenmişti lakin firmanın üretimde yaşadığı meseleler nedeniyle bu yılki iPhone 15 serisinde bulunması beklenmiyor. Münasebetiyle iPhone 15 serisinin ekranlarının Fazla Aka bir kısmı Samsung ve LG tarafından üretilecek.

Bu bağlamda BOE, düşük maliyetli iPhone SE 4 için OLED panel üretimine odaklanarak aksaklıkları telafi etmek istiyor. iPhone SE 4 için üretilecek olan OLED panel hacminin istikbal Yıl 20 milyon civarında olacağı kestirim ediliyor. Aygıtta yer alacak ekranın 6.1 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. Muhtemelen Apple, iPhone 13 yahut iPhone 14’te kullandığı OLED panelleri iPhone SE 4’te optimize ederek kullanacak. Öte yandan cihazın  Apple’ın kendi geliştirdiği 5nm 5G çipini kullanan birinci iPhone olması bekleniyor. Bunun da maliyetleri daha Çok düşüreceği söylenmekte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir