Apple’ın 5G modeminden müjdeli haber: Test üretimine hazır

Genel Mar 06, 2023 Yorum Yok
Uzun müddettir Qualcomm tarafından geliştirilen hücresel modemleri kullanan Apple’ın artık kendi modem dizaynına geçmesinin vakti geldi. Firma modem çalışmalarında nihayet kademeye geçerken test üretimleri de başlamak üzere.

Apple 5G modem geliyor mu?

Dışa bağımlılık konusunda Kıymetli bir Faktör olan işlemci dizaynını dala Örnek olacak formda çözen Apple, artık öteki bir Kıymetli Faktör olan hücresel modem konusuna el attı. Intel’den satın alınan modem kısmı çalışmalarda sona geldi.

Haberlere nazaran Ibiza kod isimli Apple 5G modem yongası Yıl sonuna hakikat risk üretimine başlayacak. Bir nevi test hedefini taşıyan bu üretimin sonunda istenen verimlilik elde edilirse istikbal yılın birinci yarısında hacimli üretim başlayacak.

Apple şimdilik sabırsız davranmıyor ve Qualcomm ile uzun devirli bir paydaşlığı var. Kaynaklar risk almamak için istikbal Yıl en azından bir iPhone modelinde yahut 5G iPad modelinde firmanın yeni modemini kullanmasını bekliyor. Apple’ın yaygın bir halde 5G modemini kullanması ise 2025 tarihinden Evvel olmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir