Apple’dan şaşırtan karar: Uygun fiyatlı Apple Pencil iptal edilmiş olabilir

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Bilindiği üzere Apple, USB-C portlu 10.Nesil iPad modelinin sadece Lightning donanımlı Apple Pencil’a takviye sunması sebebiyle Aka tenkitler aldı. Artık de bu Yıl piyasaya sürülmesi beklenen uygun fiyatlı Apple Pencil modeli iptal edilmiş olabilir. Yeni kalemin hem iPhone hem de iPad modellerine takviye sunması bekleniyordu.

Apple, planlarını rafa kaldırmış olabilir

Apple’ın Müsait fiyatlı Apple Pencil planlarını neden rafa kaldırdığı muhakkak değil, lakin kararın nihayet dakikada verildiği bildiriliyor. Hatırlamak gerekirse yakın tarihli sızıntılar ”Marker” kod isimli yeni Apple Pencil’ın herhangi bir basınç algılama teknolojisi yahut pile sahip olmayacağını gösteriyordu. Bunun yerine yeni kalem, Samsung’un S-Pen’e emsal diyebileceğimiz, Apple tarafından geliştirilen Özel bir çip tarafından desteklenecekti.

Ayrıca Apple’ın yeni kalem için 1 milyondan Çok üretim gerçekleştirdiği bildiriliyor. İptal edilecek bir proje için bu sayının epeyce şaşırtan olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi teknoloji devinden Müsait fiyatlı Apple Pencil için resmi bir İzah paylaşılmadı. Eylül ayında düzenlenecek Apple etkinliğinde söylentilerin hakikat olup olmadığını göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir