Apple’dan Globalstar’a 450 milyon dolarlık yatırım

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
iPhone 14 serisinde duyurulan acil durum uydu teması özelliği için bilindiği üzere Apple ve Globalstar firması ortasında paydaşlık kurulmuştu. Hizmetin güzelleştirilmesi ve fiyatsız kullanımlar için Apple Kıymetli bir yatırım yapıyor.

Globalstar ihya olacak

Yapılan açıklamaya nazaran Apple ortağına 450 milyon dolarlık bir yatırım yapıyor. Yatırımı Gelişmiş Üretim Fonu kısmı üstlendi. Geçmiş yıllarda Face ID bileşenlerini üreten teşebbüs de dahil, bu fon daha yüksek Eser kalitesine ulaşması için ortaklara sunuluyor.

Yatırım ile Birlikte ABD’li Globalstar firmasının uydu ağının ve yer hizmetlerinin güzelleştirilmesi sağlanacak. Yer hizmetleri Yeniden ABD’li Cobham Satcom firmasının yüksek kuvvetli antenleri ile donatılırken Apple için 300 mühendislik bir takım oluşturuldu.

Acil uydu sistemi iPhone 14 acil Davet yaptığında devreye giriyor ve Globalstar’ın alçak yörüngede yer Meydan 24 uydusundan bir tanesi bu davete yanıt veriyor. Sonrasında atanmış bir yer istasyonuna, oradan da acil servise yönlendiriliyor. ABD ve Kanada’da ay içerisinde hizmete girecek olan acil uydu daveti birinci iki Yıl fiyatsız olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir